X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"To zwycięstwo nie ma sobie równych w historii. Bez przelania kropli krwi"

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2013 07:33
Prezydent Bronisław Komorowski wspomina w "Sygnałach dnia", że efektem rozmów Okrągłego Stołu był koślawy kompromis, bo przecież nie pełna demokracja. Dziś po godz. 20.00 Bronisław Komorowski wygłosi orędzie z okazji Święta Wolności - transmisja w radiowej Jedynce.
Audio
  • Prezydent Bronisław Komorowski w "Sygnałach dnia" (Jedynka)
Bronisław Komorowski
Bronisław KomorowskiFoto: Wojciech Kusiński/PR

Bronisław Komorowski przyznaje, że jeszcze 4 czerwca miał wątpliwości, czy wybory to nie jest pułapka, dla obozu "Solidarności" i czy związek nie zostanie obarczony odpowiedzialnością za kryzys gospodarczy. Ale wkrótce się tych wątpliwości  pozbył, bo nawet w obwodach zamkniętych, gdzie głosowało wojsko i policja "Solidarność" wygrywała, więc wszyscy mieli dość tamtejszej władzy.
- To się już czuło, że ten system się już rozkłada. Było widać, że to koniec starego porządku, a początek nowego ładu - mówi prezydent Komorowski w "Sygnałach dnia". Wspomina, że mogło skończyć się źle, ale udało się znakomicie, wszyscy nam zazdrościli i po nas runął Mur Berliński.
Prezydent podkreśla, że nie należy nikogo zmuszać do świętowania. Do różnych przemawiają różne rocznice. Ale do niego przemawia zwycięstwo z kartka wyborczą. Odnosząc się do słów biskupa włocławskiego Wiesława Meringa, który powiedział, że dla niego 4 czerwca nie jest żadnym świętem Bronisław Komorowski zwrócił uwagę, że wolność Polski w 1989 r. przyniosła także wolność religijną, zakończenie nieraz bardzo ostrych represji i nieprzypadkowo inni biskupi zasiadali również i przy Okrągłym Stole.

Bronisław Komorowski podkreśla, że przed Polska jest wielkie wyzwanie związane z tym, co niesie ze sobą kryzys strefy euro, ale i szansa, jaką jest mądre wydanie 300 miliardów euro. To dodatkowe pieniądze, jakie możemy wydać dzięki temu, że jesteśmy członkiem Unii Europejskiej. Prezydent zwrócił uwagę, że trzeba zadbać, aby wydać te pieniądze mądrze.
Rozmawiał Krzysztof Grzesiowski.
(ag)
>>>Tekst całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bronisław Komorowski wygłosi specjalne orędzie o stanie wolności

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2013 08:01
Prezydent Bronisław Komorowski planuje 2014 uczynić całorocznym świętem wolności. Najważniejszym punktem uroczystości ma być 4 czerwca 2014 r. - dowiedziała się "Rzeczpospolita".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komorowski: byłem zdecydowanym przeciwnikiem Okrągłego Stołu

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2013 10:10
Prezydent uważał, że celem rozmów Okrągłego Stołu jest oszukanie "Solidarności". Dziś uważa go za sukces - pisze "Gazeta Wyborcza".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komorowski: od nas zależy, czy wolność będzie dobrze spożytkowana

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2013 20:58
Prezydent Bronisław Komorowski wziął udział w koncercie "Wolność Wyboru - Wybór Wolności", który odbył się w Warszawie w 24. rocznicę pierwszych wolnych wyborów w powojennej Polsce.
rozwiń zwiń