Piknik Naukowy 2013: emocje większe niż na meczu reprezentacji

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2013 08:32
Na Stadionie Narodowym w Warszawie rusza 17. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Jego głównym tematem jest życie.
Audio
  • Dyrektor Centrum Nauki Kopernik Robert Firmhofer o Pikniku Naukowym 2013 (Jedynka/Sygnały dnia)
Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik
Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki KopernikFoto: Piotr Gardziński

Nie chodzi jednak tylko  o powstanie życia, o jego genezę na Ziemi. – Chcemy mówić o tym jak  nauka i kultura zmienia nasze życie.  Będziemy mięli fascynujące przykłady na to, które przyjadą w dodatku z całego świata – powiedział w "Sygnałach dnia" dyrektor Centrum Nauki Kopernik Robert Firmhofer.

Piknik Naukowy z radiową Jedynką >>>

Firmhofer przyznał, że Stadion Narodowy to  wyjątkowe miejsce. Pokazuje rangę pikniku, który stał się narodowy, a nawet międzynarodowy. – Widziałem tam ostatnio mecz Polska-San Marino. Był bardzo przyjemny, ale nie wzbudził emocji. Jestem przekonany, że piknik wzbudzi większe emocje. Przede wszystkim dlatego, że wybraliśmy temat, który jest najważniejszym o jakim mogliśmy rozmawiać – przyznał Firmhofer.

Piknik Naukowy 2013 - relacje Polskiego Radia >>>

Na Pikniku Naukowym będzie  ponad 200 instytucji z Polski i zagranicy. Przyjadą przedstawiciele ponad 22 krajów. Będą wśród nich i tacy, którzy chcą podpatrzyć,  jak taką imprezę się organizuje.

Na specjalny eksperyment zaprasza także Portal polskieradio.pl >>

Piknik Naukowy jest imprezą dla każdego. Przede wszystkim jednak dla ludzi, którzy niekoniecznie interesują się nauką. - Może czują się sceptyczni, może uważają, że jest to trudne. Może sądzą, że nie jest to bardzo potrzebne. Piknik jest idealną okazją żeby przekonać się, że mają mylne wyobrażenie, żeby stać się fanem nauki. Niekoniecznie naukowcem, ale żeby zacząć lepiej rozumieć naukę - powiedział Robert Firmhofer.

Z dyrektorem Centrum Nauki Kopernik Robertem Firmhoferem rozmawiał Daniel Wydrych.

tj

>>>Przeczytaj całą rozmowę

Czytaj także

17. Piknik Naukowy. Centrum Edukacji Obywatelskiej zaprasza

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2013 15:24
W najbliższą sobotę Polskie Radio i Centrum Nauki Kopernik po raz 17. organizują Piknik Naukowy. Stoisko nr 18 na Stadionie Narodowym w Warszawie zajmie Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piknik Naukowy 2013. Ty też możesz zagrać w "Hydrozagadce"!

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2013 13:46
Jednym z wystawców na sobotnim 17. Pikniku Naukowym będzie Polski Instytut Sztuki Filmowej. Wśród przygotowanych atrakcji znajdzie się m.in. możliwość wzięcia udziału w rekonstrukcji jednej ze scen kultowego filmu "Hydrozagadka".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pomysłodawca Pikniku Naukowego: 17 lat temu patrzono na mnie, jak na ciężkiego idiotę

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2013 21:55
- Mamy to, czego nie mieliśmy 17 lat temu, kiedy Polska ignorowała rozwój nauki. Wspaniali ludzie, którzy zorganizowali tę wielką imprezę, w tym Polskie Radio, pokazali, że coś potrafią zrobić - powiedział fizyk profesor Łukasz Turski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie Radio na Pikniku Naukowym. Spotkaj znane głosy

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2013 08:17
Wśród prawie 200 wystawców, będą też anteny Polskiego Radia. O godzinie 11:00 rozpocznie się XVII Piknik Naukowy. Tym razem gościmy na Stadionie Narodowym.
rozwiń zwiń