Zespół "Śląsk": 60 lat na scenie i wciąż młody duch

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2013 10:30
- Gdy usłyszałem że jest nabór do zespołu, pierwszy raz w życiu nie pojechałem do szkoły, ale na wagary - do Katowic na przesłuchanie - wspomina Paweł Mucha, który był w pierwszym składzie zespołu "Śląsk".
Audio
  • Zespół "Śląsk" świętuje 60-lecie - zapraszamy na jubileuszowy Piknik (Sygnały dnia/Jedynka)
Zespół Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny
Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława HadynyFoto: zespolslask.pl

Pan Paweł doskonale pamięta piosenkę o zbójcach, w której śpiewał pierwszą solówkę. Przez 60 lat w repertuarze Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny zebrało się wiele przebojów, które w ten weekend zostaną zaprezentowane podczas jubileuszowego pikniku w Koszęcinie.

- To będą huczne urodziny! Gwoździem programu galowe koncerty dostojnego jubilata, a w niedzielę zabierzemy naszą publiczność w małą podróż po Europie - pokażemy tańce i pieśni narodów europejskich wzbogacone polskim folklorem - zapowiada Agnieszka Kukuła, rzeczniczka zespołu.

Dziś zespół "Śląsk" to 260 osób, w tym 120 artystów. - Trema jest zawsze. Bez tremy koncert nie mógłby się obejść, bo, nie daj Boże, wpadlibyśmy w rutynę, a to nie służy dobrze koncertowi - podkreśla Beata Pyta, artystka "Śląska".

Zbigniew Cierniak, dyrektor zespoły, a także - przez 20 lat - artysta "Śląska" dodaje, że "Śląsk" ciągle jest na walizkach, stale w podróży. - Naszą przewagą nad wieloma innymi instytucjami jest to, że występujemy w miejscowościach, w których mamy pełną świadomość, że  taki odbiorca nie dotrze ani do teatru, ani nie pojedzie na koncert - powiedział.

Wszystkich miłośników muzyki zapraszamy na XV Wielki Piknik Artystyczny "Święto Śląska" w Koszęcinie! Wydarzenia relacjonować będzie Ewa Syta, a zespół pokaże także swoje "francuskie" oblicze.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Mazowsze" ciągle jest atrakcyjne i chce być narodowe

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2013 18:14
- Zespół "Mazowsze" nie jest wymierającym reliktem. Cały czas jest atrakcyjne dla widzów i słuchaczy - zapewnia w radiowej Jedynce Włodzimierz Izban, dyrektor zespołu.
rozwiń zwiń