X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Z rodzinnych listów powstała książka i monodram

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2013 08:28
Rodzinne archiwum może być inspiracją do napisania książki. Takie archiwum, przekazywane od trzech pokoleń, ma w domu Małgorzata Karolina Piekarska. Na 90 metrach niemal wszędzie można zobaczyć eksponaty muzeum domowego.
Audio
  • Rodzinne archiwum Małgorzaty Karoliny Piekarskiej (Sygnały dnia/Jedynka)
Kartka z archiwum Małgorzaty Karoliny Piekarskiej
Kartka z archiwum Małgorzaty Karoliny PiekarskiejFoto: Youtube

Archiwum jest tak bogate, że posłużyło do napisania dokumentalnej książki "Dziewiętnastoletni marynarz". Jest to zbiór listów pisanych w latach 1923-1924 w Szkole Morskiej w Tczewie przez stryjecznego dziadka Zbigniewa Piekarskiego. Przeszło 70 listów opatrzonych jest bogatymi przypisami, a całość ilustrowana fotografiami z tamtych czasów. Listy stanowią ewenement w historii Szkoły Morskiej. To informacje o codziennym życiu w Szkole Morskiej, o początkach polskiej marynarki handlowej w II Rzeczypospolitej.
Z kolei na podstawie listów, jaki pisali do siebie jej pradziadek i prababka powstał monodram "Listy do Skręcipitki".
Pierwszy  Program Polskiego Radia i Archiwa Państwowe zapraszają do udziału w akcji "Zostań rodzinnym archiwistą". Zapraszamy do zainteresowania się swoimi korzeniami, stworzenia rodzinnego drzewa genealogicznego, a potem przesłania nam najciekawszych historii.

Akcja antenowa radiowej Jedynki >>> Zostań rodzinnym archiwistą
My przypominamy, że  czekamy na opisy pamiątek z przeszłości Państwa rodziny, zdjęcia i skany dokumentów, prosimy je przysyłać na adres internetowy: archiwumrodzinne@polskieradio.pl.
Przygotowała Dorota Świerczyńska.
(ag)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Archiwum rodzinne z wielką historią w tle

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2013 13:58
Archiwum rodowe rodziny Walewskich, do której należała Maria Walewska, znana z romansu z Napoleonem Bonapartem, zostało przekazane w depozyt Archiwum Państwowemu w Łodzi. To niezwykłe wprost archiwum i ma niezwykłą historię.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szukasz przodków? Udaj się wszędzie, nawet do Pradziada

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2013 07:48
- Szuka się bardzo prosto, mając jakąś wiedzę wyjściową na temat własnej rodziny, jakiegoś faktu historycznego, musimy znaleźć jego potwierdzenie w dokumentach. A tam, z reguły, znajdujemy kolejne informacje, które też musimy potwierdzić - podpowiada Magdalena Masłowska z Archiwum Państwowego m. st. Warszawy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Do archiwum po emeryturę

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2013 08:08
Ponad 37 kilometrów bieżących akt po zlikwidowanych zakładach pracy w okresie przełomu ustrojowego przejęły archiwa państwowe do końca ubiegłego roku.
rozwiń zwiń