Towar macany należy do macanta, czyli jak zarobić na PRL-u

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2013 08:05
Moda na rzeczy z czasów PRL-u ciągle rośnie, widać to po popularności sklepów internetowych sprzedających produkty w stylistyce z czasów Gomułki czy Gierka. Coraz liczniej powstają także fanpage przypominające najciekawsze aspekty PRL-owskiej rzeczywistości.
Audio
  • Produkty z PRL-u - wciąż mamy sentyment do oranżady i Misia Uszatka (Sygnały dnia/Jedynka)
Z okazji Dnia trzeźwości, w klubie Kalejdoskop Młodych, w hotelu robotniczym Przedsiębiorstwa Budownictwa Miejskiego w Katowicach zorganizowano wystawę antyalkoholową. Ekspozycję pokazywano również w innych hotelach robotniczych. Katowice, październik 1969.
Z okazji Dnia trzeźwości, w klubie Kalejdoskop Młodych, w hotelu robotniczym Przedsiębiorstwa Budownictwa Miejskiego w Katowicach zorganizowano wystawę antyalkoholową. Ekspozycję pokazywano również w innych hotelach robotniczych. Katowice, październik 1969. Foto: PAP/Kazimierz Seko

Książki o PRL-u, bajki z PRL-u, meble à la PRL, fankluby Malucha, w ostatnich latach nie brakuje okazji, by przypomnieć sobie rzeczywistość tamtych lat. Jak się okazuje, także zarabianie na dawnych czasach nie jest zbyt trudne.

22 lipca 1944 – cała prawda o kłamstwie władzy ludowej >>>>

- Najpopularniejsze wśród naszych klientów są tabliczki z hasłami "Zakład pracy Twoim drugim domem" oraz "Rzeczy niemożliwe robimy od ręki, na cuda trzeba chwilę poczekać" - mówi Jakub Kopczyński ze sklepu internetowego spodlady.com oferującego produkty stylizowane na produkty z epoki.

Coraz częściej w polskich sklepach można także spotkać tradycyjną oranżadę w szklanych butelkach, białą lub czerwoną. A szczególną atrakcję stanowią lokale gastronomiczne, w których panuje PRL-owski duch.

Wspomnień czar pozwalają poczuć także kultowe dobranocki. Dlaczego nie działa już Muzeum Dzieciństwa w PRL-u i co jeszcze wraca do łask sprawdzał Patryk Michalski.

"Sygnały dnia" na antenie Jedynki od poniedziałku do soboty między godz. 6.00 a 9.00. Zapraszamy!

(asz)

Zobacz więcej na temat: PRL sprzedaż wspomnienie