Przemysław Niemiec: zwycięzcę Tour de Pologne poznamy we Włoszech

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2013 09:55
W sobotę we włoskim Rovereto rozpocznie się jubileuszowy 70. Tour de Pologne. Jednym z 17 polskich kolarzy, którzy wystartują w wyścigu, będzie Przemysław Niemiec z włoskiej grupy Lampre.
Audio
  • Przemysław Niemiec przed startem 70. Tour de Pologne (Sygnały dnia/Jedynka)
Przemysław Niemiec
Przemysław NiemiecFoto: WR100Mio/Template:Ordenador/Wikimedia Commons


- Czuję się dobrze, mam dobrą drużynę i postaram się to wykorzystać, na ile się da - zapowiada Przemysław Niemiec w rozmowie z Tomaszem Zimochem.

Polski kolarz zwraca jednak uwagę na bardzo mocną konkurencję w tegorocznym Tour de Pologne. - W naszej ekipie jest Michele Scarponi, który dwa lata temu wygrał Giro d'Italia. Startują też Bradley Wiggins i Vincenzo Nibali, tegoroczny zwycięzca Giro. Konkurencja jest więc spora i trzeba się będzie namęczyć, by powalczyć o najlepsze lokaty na etapach - podkreśla.

Tour de Pologne - serwis specjalny Polskiego RadiaPierwszy etap 70. Tour de Pologne poprowadzi z Rovereto do Madonna di Campiglio. Kolarze będą mieli do przejechania 184,5 km. - Etap zapowiada się bardzo ciekawie. Czekają na nas ciężkie podjazdy, dobrze mi znane, bo ścigałem się na nich w latach poprzednich. Na pewno trzeba będzie uważać, bo jest nas tylko sześciu w ekipie. To też jest jakieś urozmaicenie i myślę, że przez to wyścig będzie ciekawszy - mówi Przemysław Niemiec.

Tour de Pologne: Tomasz Zimoch w rezydencji słynnego włoskiego kolarza (WIDEO) >>>

Tegoroczny wyścig składa się z siedmiu etapów, ale zdaniem Przemysława Niemca decydująca dla losów wyścigu będzie właśnie jego włoska część. - Zwycięzcę tegorocznego Tour de Pologne poznamy już tutaj, w pierwszych dwóch etapach. Zwłaszcza w etapie drugim, który będzie bardzo wymagający. W Polsce też będą ciężkie etapy, ale nie aż tak - wyjaśnia.

Rozmawiał Tomasz Zimoch.

Materiały z 70. Tour de Pologne można znaleźć w specjalnym serwisie tdp.polskieradio.pl. Oprócz najświeższych relacji nadawanych dla Polskiego Radia przez Tomasza Zimocha i Włodzimierza Reznera , strona zawiera aktualności na temat wyścigu, opisy poszczególnych etapów, wraz z mapami i filmami prezentującymi dany odcinek trasy, oraz informacje na temat Polaków biorących udział w zawodach i ich postępów. Serwis uzupełnia tabela z klasyfikacją generalną, a także galeria zdjęć.

Dodatkowo, dzięki specjalnej aplikacji, użytkownicy strony mają możliwość śledzenia wiadomości publikowanych na portalu społecznościowym Twitter, dotyczących Tour de Pologne.

Polskie Radio jest patronem medialnym 70. Tour de Pologne.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Gwiazdy Tour de Pologne: Wiggo, Rekin z Mesyny, Spartacus

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2013 12:44
Tegoroczny TdP będzie wyjątkowy! Jubileusz? Start we Włoszech? Tak, ale o wiele ważniejsze jest to, że na starcie zobaczymy wiele gwiazd światowego kolarstwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tour de Pologne. Niemiec: to mój ostatni długi wyścig

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2013 12:23
Rozpoczynający się w sobotę 70. Tour de Pologne będzie ostatnim długim wyścigiem, w którym w tym roku wystartuje Przemysław Niemiec.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tour de Pologne - przedsięwzięcie, jakiego jeszcze nie było

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2013 16:00
Ponad tysiąc akredytowanych osób będzie podróżować każdego dnia z Tour de Pologne. Większość dotarła już z różnych zakątków świata do włoskiego miasteczka Rovereto, gdzie w sobotę rozpocznie się wyścig.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tour de Pologne: Tomasz Zimoch w rezydencji słynnego włoskiego kolarza (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2013 17:05
Tomasz Zimoch przygląda się trasie Tour de Pologne. Pierwszy etap we Włoszech będzie wiódł obok domu Francesco Mosera.
rozwiń zwiń