Andrzej Biernat: Gowina, Godsona i Żalka trzeba wykluczyć z PO

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2013 08:03
Zdaniem gościa "Sygnałów dnia" wiceprzewodniczącego klubu PO Andrzeja Biernata, Jarosław Gowin może liczyć na poparcie trzech posłów Platformy Obywatelskiej: swoje, Johna Godsona i Jacka Żalka.
Audio
  • Andrzej Biernat: Gowina trzeba wykluczyć PO (Jedynka/Sygnały dnia)
Posłowie PO Jarosław Gowin i Jacek Żalek
Posłowie PO Jarosław Gowin i Jacek ŻalekFoto: PAP/Artur Reszko

Gowin, Godson i Żalek wstrzymali się od głosu ws. zawieszenia pierwszego progu ostrożnościowego. Premier Donald Tusk chce jednak, by z karami dla nich wstrzymano się do czasu wyboru przewodniczącego Platformy.

Wiceszef klubu PO Andrzej Biernat podtrzymał swoje stanowisko ws. wyrzucenia trzech posłów Platformy Obywatelskiej. - Wstrzymywanie się od głosowania ws. ustawy budżetowej to tak samo, jak głosowanie przeciwko, ponieważ nie popiera się projektu swojego rządu. Dla mnie jest to niedopuszczalne - powiedział Biernat.

Zdaniem Biernata Jarosław Gowin doskonale wiedział, że pomysł zawieszenia pierwszego progu ostrożnościowego jest jedynym możliwym, bo alternatywą było podniesieni podatków. - Każdy z nas musiałby się na to złożyć. Natomiast ten projekt jest bezbolesny, bo zwiększa deficyt o 16 miliardów, a 8,5 miliarda jest znalezione w resortach, które nie muszą w tym roku tych pieniędzy wydać - powiedział Biernat.

Biernat wyjaśnił, że wniosek ws. wykluczenia posłów Gowina, Godsona i Żalka złoży po wyborach i ogłoszeniu nowego przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. - Zarząd partii, albo sąd koleżeński będzie decydował o ich losie. Jestem za ich wykluczeniem, bo to nie jest pierwsze zachowanie tych posłów, które sprawiało kłopoty PO - powiedział Biernat.

Z wiceszefem klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej Andrzejem Biernatem rozmawiał Krzysztof Grzesiowski

tj

>>>Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Gowin, Godson i Żalek zostaną ukarani przez PO

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2013 10:32
Rafał Grupiński zapowiedział, że posłów, którzy w głosowaniu ws. projektu nowelizacji ustawy o finansach publicznych wstrzymali się od głosu, czekają kary dyscyplinarnie. Otrzymają je również parlamentarzyści PO nieobecni podczas głosowania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gowin, Godson i Żalek złamali dyscyplinę partyjną

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2013 11:27
Posłowie PO Jarosław Gowin, John Godson i Jacek Żalek znów złamali dyscyplinę partyjną w głosowaniu nad progiem ostrożnościowym. Grozi im za to zawieszenie w prawach członka klubu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Będzie kara dla trzech posłów z PO: Gowina, Godsona i Żalka

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2013 11:39
Była recydywa, będzie kara. Chodzi o trzech posłów Platformy Obywatelskiej - Jarosława Gowina, Johna Godsona i Jacka Żalka. Wstrzymali się oni podczas głosowania nad rządowym projektem nowelizacji ustawy o finansach publicznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pomaska: goście "bez jaj". Godson: chcesz sprawdzić?

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2013 11:56
Sprzeczki, recydywa, kary. Sejmowe głosowanie nad projektem nowelizacji ustawy o finansach publicznych wzbudziło wiele emocji wśród polityków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier Tusk: ewentualne kary dla Gowina, Godsona i Żalka po wyborach

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2013 12:34
Na razie nie będzie kar dla trzech posłów PO, którzy złamali dyscyplinę w głosowaniu znoszącym pierwszy próg ostrożnościowy. Dzięki decyzji Sejmu, rząd będzie mógł podnieść tegoroczny deficyt.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gowin: podjęliśmy politycznie kosztowną decyzję. "Dla prawdy i interesu Polaków"

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2013 13:10
Głosowałem tak, jak uważam, że jest to zgodne z interesem milionów Polaków - powiedział w piątek Jarosław Gowin z PO, komentując swoją decyzję o wstrzymaniu się od głosu w sprawie zawieszenia pierwszego progu ostrożnościowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gowin: premier wie w głębi duszy, że to ja mam rację

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2013 16:00
Premier nie ma innego wyjścia niż stać murem za ministrem finansów - mówił w Jedynce Jarosław Gowin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poseł PO: Gowin stara się być ofiarą. Polityk PiS: walczą o władzę

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2013 21:32
Trzej posłowie PO - Jarosław Gowin, John Godson i Jacek Żalek - wstrzymali się od głosu w sprawie nowelizacji ustawy o finansach publicznych. Tym samym po raz kolejny złamali dyscyplinę klubową.
rozwiń zwiń

Czytaj także

”Gowin, Godson i Żalek są de facto poza PO, wyrok zapadł”

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2013 11:45
Kara dla trzech "muszkieterów" z Platformy Obywatelskiej odroczona do zakończenia wyborów w partii. Jednak zdaniem części polityków - gości audycji "Śniadanie w Trójce", Jarosław Gowina, John Godson i Jacek Żalek są już poza PO.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gowin do Tuska: nie bój się ludzi i rozmów z nimi

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2013 07:25
Poseł PO Jarosław Gowin skrytykował premiera za to, że zamiast spotykać się z Polakami, ten zamyka się w ośrodkach rządowych z działaczami PO.
rozwiń zwiń