Gooral i "Mazowsze" roznieśli 19. Przystanek Woodstock!

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2013 09:28
- Wiele stereotypów już łamaliśmy na Przystanku Woodstock: grała orkiestra symfoniczna, wykonywane było "Bolero" Ravela, ale wczorajszy koncert zaskoczył wielu. Wielosettysięczna rockowa publiczność śpiewała "Oj, dana, dana" z Gooralem i Zespołem "Mazowsze" - mówi Krzysztof Dobies (WOŚP).
Audio
  • 19. Przystanek Woodstock: Krzysztof Dobies, rzecznik WOŚP podsumowuje pierwszy dzień festiwalu i zapowiada kolejne koncerty (Sygnał dnia/Jedynka)
Gooral i Mazowsze na próbie przed występem na 19. Przystanku Woodstock
Gooral i Mazowsze na próbie przed występem na 19. Przystanku WoodstockFoto: zrzut z ekranu

Rzecznik prasowy WOŚP Krzysztof Dobies podsumowuje pierwszy dzień 19. Przystanku Woodstock słowami "absolutny sukces". - Nie tylko artystycznie. Także, jeśli chodzi o wszystko, co działo się na Akademii Sztuk Przepięknych - mówi w rozmowie z Danielem Wydrychem .

19. Przystanek Woodstock - przeżyj go z Jedynką >>>

Gość radiowej Jedynki podkreśla, że niezmiernie istotny jest festiwalowy klimat. - Przystanek jest doskonale przyjmowany przez publiczność i mieszkańców Kostrzyna nad Odrą. Ta przyjaźń jest czymś nie do przecenienia - przyznaje.

Podobnego zdania są uczestnicy festiwalu, z którymi rozmawiał Mariusz Filar. Choć niektórzy narzekają na utrudniony dostęp do higieny oraz rosnącą ilość reklam i stanowisk komercyjnych na festiwalowym terenie.

- Te wszystkie strefy przygotowane przez naszych sponsorów są dlatego, że my uparcie chcemy realizować Przystanek Woodstock w taki sposób, by nie było bramek, biletów, żeby każdy mógł przyjechać i bawić się z nami. A to właśnie oni, sponsorzy, płacą za ten festiwal - wyjaśnił.

19.
19. Przystanek Woodstock, rozpoczął się festiwal muzyczny organizowany przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Patronem wydarzenia jest Radiowa Jedynka. Kostrzyn nad Odrą (woj. lubuskie), 01.08.2013. PAP/Lech Muszyński

W drugim dniu festiwalu Krzysztof Dobies szczególnie poleca koncert białoruskiego zespołu The Toobes. - Ja bardzo czekam na Farben Lehre i gości zespołu, którzy w ramach specjalnego projektu zaprezentują polskie i światowe klasyki punkowe. No a później, wielka gwiazda ze Stanów, Anthrax - zaprasza.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Kolejne relacje z Przystanku Woodstock:

2 sierpnia: - w magazynie "Z kraju i ze świata" o godz. 12.30; "Popołudniu z Jedynką" o godz. 16.15; magazynie "Polska i świat" o godz. 22.0 5.

- w "Aktualnościach" o godz. 15:00, 19:00 i 21:00

3 sierpnia: - w "Sygnałach dnia" o godz 8.38i magazynie "Polska i świat" o godz. 22.05;

- w "Aktualnościach" 11:00, 15:00.

Dziennikarze radiowej Jedynki będą także prowadzili spotkania w Akademii Sztuk Przepięknych.

Publiczność
Publiczność 19. Przystanku Woodstock. Kostrzyn nad Odrą, 01.08.2013. Fot. PAP/Lech Muszyński

"Sygnały dnia" na antenie Jedynki od poniedziałku do soboty między godz. 6.00 a 9.00. Zapraszamy!

(asz)

Czytaj także

19. Przystanek Woodstock - przeżyj go z Jedynką

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2013 12:00
Od 1 do 3 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą odbywał się 19. Przystanek Woodstock. Radiowa Jedynka - patron medialny wydarzenia - relacjonowała dla swoich słuchaczy przebieg Najpiękniejszego Festiwalu Świata.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Owsiak: Przystanek Woodstock to niezwykle edukacyjne miejsce

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2013 17:44
- To jest bardzo kolorowy festiwal. Wszyscy, którzy przyjeżdżają pierwszy raz, są pod wrażeniem. Cały czas ze sceny mówimy "stop narkotykom, stop przemocy", a proponujemy wiele aktywności, okazji do mądrego spędzania czasu - opowiada w Jedynce Jurek Owsiak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przystanek Woodstock rozpoczął się patriotycznie

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2013 18:13
Miłość, przyjaźń, muzyka i pamięć. Bo na Przystanku Woodstock także pamięta się o ważnych dla historii Polski momentach. Uczczono tam 69. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.
rozwiń zwiń