X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

W Warszawie zapanowała moda na rowery. Wciąż jednak brakuje ścieżek

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2013 09:38
- Rower staje się w Warszawie jednym z podstawowych środków transportu - mówił gość radiowej Jedynki, Patryk Bielecki ze stowarzyszenia Zielone Mazowsze.
Audio
  • Patryk Bielecki ze stowarzyszenia Zielone Mazowsze o modzie na jazdę rowerem, która zapanowała w Warszawie (Sygnały dnia/Jedynka)
Warszawski rower miejski Veturilo
Warszawski rower miejski VeturiloFoto: Tomasz Kuran (meteor2017)/Wikimedia Commons/CC

Według Patryk Bieleckiego ze stowarzyszenia Zielone Mazowsze, dzięki otwarciu w Warszawie systemu rowerów miejskich, ten środek komunikacji stał się powszechny.

Jak podkreślił, wcześniej rowerzyści nieśmiało przemykali wzdłuż ulic, a obecnie, szczególnie w Śródmieściu, mamy do czynienia z wysypem rowerów.

Niestety miejska infrastruktura wciąż za tą modą nie nadąża. - Na ulicach w Śródmieściu w tej chwili dosyć ciężko się jeździ, bo mamy ograniczoną liczbę dróg rowerowych. Rowerzyści są zmuszeni do jeżdżenia ulicami, a niektórzy jeżdżą, utrudniając życie pieszym, chodnikami, czego oczywiście robić nie wolno - mówił Bielecki.

Jego zdaniem najlepszym rozwiązaniem problemu braku ścieżek rowerowych jest wytyczanie specjalnych pasów dla rowerów na ulicach. Jest to, jak podkreśla Bielecki, rozwiązanie tanie i szybkie w realizacji.

Zielone Mazowsze przeprowadziło inwentaryzację dróg rowerowych w Warszawie. Wynikło z niej, że miasto jest bardzo niespójne pod względem sieci ścieżek rowerowych. Obecnie w mieście jest ich 325 km, ale powinno być co najmniej drugie tyle. A tam, gdzie ścieżki już wybudowano, nie są one w najlepszym stanie - stoją na nich znaki drogowe, rosną krzaki i trawa.

Patryk Bielecki przypomniał, że w sobotę o 17 w Warszawie organizowana jest Masa Powstańcza, która jest świetną okazją do wybrania się na rower. Jedną z atrakcji będzie możliwość przejechania Mostem Łazienkowskim, na który na co dzień rowerzyści nie mają wstępu.

Rozmawiał Krzysztof Grzesiowski.

bk

Zobacz więcej na temat: Mazowsze rower Warszawa
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Warszawa: incydent na Starówce. Rowerzyści kontra Solidarni 2010

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2013 14:11
Na placu Zamkowym na warszawskiej Starówce w jednym czasie zderzyły się dwie imprezy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska otwiera się na rowerzystów

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2013 11:01
Dwa kółka, dzwonek, coraz częściej koszyczek - rowery opanowały polskie ulice. Po czasach mody na tak zwane górale, które swego czasu dostawało się na komunię, nastał czas rowerów miejskich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Politolodzy i opozycja krytykują wzmożoną promocję Hanny Gronkiewicz-Waltz

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2013 15:41
Hanna Gronkiewicz-Waltz chce przed referendum w sprawie odwołania jej ze stanowiska prezydent Warszawy na nowo pozyskać sympatię mieszkańców miasta. Niemal codziennie organizuje konferencję prasową i spotkania z mieszkańcami.
rozwiń zwiń