X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak zadbać o stare dokumenty?

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2013 11:29
Jedynka i Archiwa Państwowe zapraszają do udziału w antenowej akcji "Zostań rodzinnym archiwistą". Zapraszamy do zainteresowania się swoimi korzeniami, stworzenia rodzinnego drzewa genealogicznego, a potem przesłania nam najciekawszych historii. Ale najpierw podpowiadamy, jak postępować ze starymi dokumentami.
Audio
  • Zostań archiwistą rodzinnym. Radzimy, jak obchodzić się ze starymi dokumentami (Sygnały Dnia/ Jedynka)
Jak zadbać o stare dokumenty?
Foto: Glow Images/ East News

Często zdarza się, że znajdujemy zamokłe, albo wilgotne dokumenty. Jak je suszyć? Grzegorz Welik dyrektor Archiwum Państwowego w Siedlcach radzi suszyć je bardzo łagodnie. – A więc nie suszarką do włosów czy farelką, ale przełożyć np. bibułką i położyć w przewiewnym miejscu. Natomiast ewentualną pleśń można delikatnie zetrzeć gumką, ale w razie większych problemów lepiej zwrócić się do fachowców  – radził Grzegorz Welik.

Kiedy dokumenty są porwane można je skleić, ale nie taśmą klejącą. Natomiast stare fotografie najlepiej oglądać w bawełnianych rękawiczkach. Więcej przydatnych porad usłyszeć można w materiale, który przygotowała Dorota Świerczyńska.

Pierwszy program Polskiego Radia i Archiwa Państwowe zapraszają do udziału w akcji "Zostań rodzinnym archiwistą". W szczególności do zainteresowania się swoimi korzeniami, stworzenia rodzinnego drzewa genealogicznego, a potem przesłania nam najciekawszych historii. Czekamy na opisy pamiątek z przeszłości Państwa rodziny. Zdjęcia i skany dokumentów prosimy przysyłać na adres internetowy: archiwumrodzinne@polskieradio.pl

Więcej o naszej akcji oraz audycje o archiwach rodzinnych znajdziecie na stronie Zostań rodzinnym archiwistą >>>

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Zostań rodzinnym archiwistą". Kisielany-Żmichy dały przykład

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2013 10:46
W okresie 20-lecia międzywojennego Kisielany-Żmichy niedaleko Siedlec były znanym letniskiem. Właśnie tam 3 lata temu pojawił się pomysł, by zebrać od mieszkańców stare fotografie i zorganizować wystawę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zostań rodzinnym archiwistą". O domowe fotografie trzeba zadbać

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2013 09:32
W domowych archiwach przechowujemy stare, często jeszcze z początku XX wieku fotografie. W radiowej Jedynce radzimy jak zadbać, żeby zachowały się jak najdłużej i nie wyblakły.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zostań rodzinnym archiwistą i podtrzymuj tradycję

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2013 14:18
Ponad 40 listów napisanych przez pradziadka do prababci ma w swoim domu Małgorzata Karolina Piekarska. Jest to niezwykle cenna pamiątka, bo obrazuje ich wielką miłość, a także czasy, w których żyli.
rozwiń zwiń