PiS triumfuje na Podkarpaciu. Mariusz Błaszczak: Polsce potrzebna jest zmiana

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2013 08:16
Kandydat PiS wygrał zdecydowanie wybory uzupełniające do senatu na Podkarpaciu. Szef klubu parlamentarnego Mariusz Błaszczak uważa, że wynik byłby jeszcze lepszy, gdyby nie rozbicie prawicy.
Audio
  • Mariusz Błaszczak (PiS): wynik wyborów uzupełniających na Podkarpaciu byłby jeszcze lepszy, gdyby nie rozbicie prawicy (Sygnały dnia/Jedynka)
Mariusz Błaszczak w studiu radiowej Jedynki
Mariusz Błaszczak w studiu radiowej JedynkiFoto: Wojciech Kusiński/PR

Wielki sukces Prawa i Sprawiedliwości. Tak przewodniczący klubu PiS Mariusz Błaszczak ocenia w radiowej Jedynce wynik wyborów uzupełniających na Podkarpaciu.
W wyborach uzupełniających do Senatu kandydat PiS Zdzisław Pupa zdobył prawie 61 procent głosów. Kandydat koalicji Platforma Obywatelska-Polskie Stronnictwo Ludowe Mariusz Kawa otrzymał 21 procent, a Kazimierz Ziobro z Solidarnej Polski - 11 procent.
Zdaniem Mariusza Błaszczaka, PiS odniósł taki sukces głównie dzięki temu, że przedstawia konkretny program, a Polsce potrzebne są zmiany. Szef klubu parlamentarnego cieszy się, że wynik jest lepszy niż dwa lata temu. Uważa, że wynik byłby jeszcze lepszy, gdyby części głosów nie odebrał kandydat Solidarnej Polski. - Gdyby nie kandydat, który nosi nazwisko takie jak lider Solidarnej Polski wynik byłby jeszcze lepszy - ocenia w radiowej Jedynce polityk PiS.
Błaszczak podkreślił, że kandydatowi koalicji nie pomógł prezydent Bronisław Komorowski, który w piątek odwiedził Podkarpacie. Gość "Sygnałów dnia" przyznał, że prezydent nie angażował się w wybory, ale sam fakt przyjazdu mógł być odczytany jako poparcie dla kandydata PO. Nie pomogło mu też nieoficjalne poparcie Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Ruchu Palikota. - To jest porażka tych wszystkich, którzy się zaangażowali w poparcie pana Mariusza Kawy - ocenia polityk.
Błaszczak przyznał, że frekwencja wyborcza - 15,84 procent - była niska. Jego zdaniem, przyczyniły się do tego wypowiedzi rządzących polityków, którzy zniechęcają obywateli do udziału w referendum w Warszawie.
Gość radiowej Jedynki zaapelował do mieszkańców stolicy o udział w referendum w sprawie odwołania prezydenta miasta Hanny Gronkiewicz-Waltz, wiceprzewodniczącej PO. - Polsce potrzebna jest zmiana. Dość rządów niekompetentnych i aroganckich koalicji PO-PSL - deklaruje Mariusz Błaszczak.
Szef klubu parlamentarnego zapowiedział, że Adam Hofman pozwie do sądu tygodnik Wprost za artykuł, w którym zapisano, że Hofman podczas służbowego wyjazdu molestował swą pracowniczkę. - Ja rozmawiałem z Adamem Hofmanem, który zapowiedział, że wyda oświadczenie i pozwie tygodnik do sądu zwłaszcza za okładkę i naruszenie dóbr osobistych - mówi Błaszczak.
Poseł zapowiedział, że wycofa się z OFE, bo system kapitałowy nigdzie się nie sprawdził.
Rozmawiał Krzysztof Grzesiowski.
(ag)

>>>Zapis całej rozmowy

Czytaj także

PiS zapowiada, że idzie po Gronkiewicz-Waltz. "Nie jestem strachliwa"

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2013 15:44
Nie boję się konfrontacji z kandydatem na prezydenta stolicy z Prawa i Sprawiedliwości - zadeklarowała Hanna Gronkiewicz - Waltz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyniki wyborów na Podkarpaciu. Wygrał Zdzisław Pupa z PiS

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2013 09:54
Kandydat Prawa i Sprawiedliwości Zdzisław Pupa został wybrany senatorem w wyborach uzupełniających do Senatu w okręgu nr 55 na Podkarpaciu.
rozwiń zwiń