Niecodzienna wycieczka. Zobacz drugą linię metra!

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2013 09:19
Świeżo ukończone sufity, podłogi, gotowy komisariat na stacji Stadion Narodowy - wszystko to będą mogły oglądać osoby, które zapisały się na zwiedzanie budowy drugiej linii warszawskiego metra.
Audio
  • Krzysztof Malawko o warszawskim metrze (Sygnały dnia/Jedynka)
Krzysztof Malawko
Krzysztof MalawkoFoto: Polskie Radio

Z okazji Dni Transportu Publicznego zwiedzającym zostaną udostępnione stacje Rondo ONZ i Stadion Narodowy. Stacje będą otwarte dla zwiedzających od godziny 9.00 do 18.00. Goście, w sumie 600 osób, będą się poruszali w 30-osobowych grupach z przewodnikami. Lista chętnych do zwiedzania jest już zamknięta. Zwiedzający powinni założyć długie spodnie, a na nogi - buty na twardej podeszwie. Kask ochronny oraz kamizelkę odblaskową zapewnią organizatorzy. W wycieczkach mogą uczestniczyć tylko osoby pełnoletnie.

Rzecznik Metra Warszawskiego Krzysztof Malawko mówił w radiowej Jedynce, że stacje, mimo że niedokończone, robią wrażenie. - Będzie można zobaczyć jak wyglądają stacje w stanie surowym. Na stacji Stadion Narodowy już widać, jak będą wyglądały posadzki i sufity, bo część takich instalacji jest instalowana. Także na stacji Stadion Narodowy widziałem przygotowane pomieszczenie dla policji, cele są już częściowo wymurowane. Na stacji Rondo ONZ oprócz przepięknego sufitu, będziemy mogli zobaczyć również pomieszczenia techniczne, które na co dzień są niedostępne dla mieszkańców - podkreślił Malawko.

Krzysztof Malawko poinformował, że budowa centralnego odcinka drugiej linii metra zostanie zakończona we wrześniu 2014 roku. - Potem czekają nas odbiory państwowe, na które inwestor ani wykonawca nie mają większego wpływu. Mimo wszystko zakładamy, że do końca 2014 roku pasażerowie będą mogli już wsiąść do nowych pociągów centralnego odcinka - zaznaczył gość "Sygnałów dnia".

"Sygnały dnia" na antenie Jedynki od poniedziałku do soboty między godz. 6.00 a 9.00. Zapraszamy!

(aj)

Czytaj także

Drugą linię metra będą budować o rok dłużej

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2013 13:00
Budowa II linii metra w Warszawie zakończy się 30 września 2014 r. - poinformował ratusz. Początkowo zakończenie budowy planowano na październik 2013 r.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koniec utrudnień w Warszawie. Metro już na całej linii

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2013 06:45
Od piątku pociągi znów jeżdżą na całej długości trasy pierwszej linii metra. Utrudnienia związane z budową łącznika między pierwszą a drugą linią, trwały o kilka dni krócej niż zapowiadano.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warszawa: rzecznik metra uspokaja mieszkańców Powiśla

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2013 19:17
- Mieszkańcy Powiśla bez obaw! Nie ma żadnego zagrożenia - uspokajają budowniczy drugiej linii metra. W ciągu kilku dni tarcza Anna zacznie drążyć tunel od przyszłej stacji Nowy Świat - Uniwersytet w kierunku Centrum Nauki Kopernik.
rozwiń zwiń