X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dyrektor Muzeum Historii Polski: nie wykluczam dymisji

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2013 08:33
- Tego rodzaju placówka jest zadaniem nie tylko dla ministra kultury, ale dla rządu, a nawet całej klasy politycznej. Jeśli Muzeum Historii Polski jest potrzebne, to Sejm powinien się za nim bardzo zdecydowanie opowiedzieć - podkreślił Robert Kostro w radiowej Jedynce.
Audio
  • Robert Kostro: Muzeum Historii Polski to test, czy jesteśmy dziś w stanie na nowo opowiedzieć sobie historię Polski i to w jakiś sposób zamanifestować (Sygnały dnia/Jedynka)
Robert Kostro, dyrektor Muzeum Historii Polski
Robert Kostro, dyrektor Muzeum Historii PolskiFoto: PAP/Jacek Bednarczyk

Muzeum Historii Polski zostało powołane w 2006 roku, ale do dziś nie ma stałej siedziby. - Mimo to Muzeum jest już nie tylko ideą, ale realnym bytem. Mamy za sobą akcje edukacyjne, realizacje wystawiennicze czy akcje związane z promocją Polski zagranicą. To Muzeum już dziś służy Polsce i jest nagradzane. Jest także muzeum wszystkich Polaków - powiedział w "Sygnałach dnia" dyrektor MHP Robert Kostro.

Odnosząc się do problemów z finansowaniem budowy stałej siedziby Muzeum nie wykluczył, że poda się do dymisji, jeśli "w ciągu najbliższych miesięcy nie dojdzie do realizacji tego projektu". Jego zdaniem organ założycielski Muzeum - Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - ma obiektywny problem z finansowaniem budowy stałej siedziby MZH. - Ale to jest sprawa całej klasy politycznej. Jeśli nie będzie funduszy europejskich, to rząd powinien podjąć decyzję o finansowaniu ze środków budżetowych - dodał Robert Kostro. Jego zdaniem najbliższe pół roku powinno wszystko wyjaśnić.

Po raz kolejny z okazji Święta Niepodległości Muzeum zaprasza do udziału w grach miejskich "Drogi do wolności". - Od początku istotą naszego powołania było to, by docierać do szerokiej publiczności i angażować młodych - powiedział. Według niego patriotyzm jest "odpowiedzialnością za wspólnotę, w której żyjemy, zrozumienia, że są wyższe wartości".

>>>Zapis całej rozmowy
Robert Kostro zaprasza także na "Wielki Test z Historii. Polskie Powstania" , którego będzie jurorem. Test odbędzie się w poniedziałek 11 listopada w TVP 1 o godz. 20.25. Pytania będzie zadawał między innymi Prezydent RP Bronisław Komorowski >>>

"Sygnały dnia" na antenie Jedynki od poniedziałku do soboty między godz. 6.00 a 9.00. Zapraszamy!

(asz)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak