X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Orkan Ksawery. Rekordowa liczba interwencji strażaków

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2013 09:41
- Od 5 grudnia strażacy wyjeżdżali 10 tysięcy razy tylko do usuwania skutków orkanu Ksawery - mówił w Jedynce Paweł Frątczak, rzecznik Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.
Audio
  • Paweł Frątczak o orkanie Ksawery (Sygnały dnia/Jedynka)
Wskutek silnej wichury w miejscowości Poraj na jadący samochód spadło drzewo. Zginęły trzy osoby
Wskutek silnej wichury w miejscowości Poraj na jadący samochód spadło drzewo. Zginęły trzy osobyFoto: PAP/Jan Dzban

Straż pożarna apeluje, by ograniczyć podróże i słuchać ostrzeżeń o huraganie. Orkan Ksawery od dwóch dni przemieszcza się nad Polską, wywołując zawieje i zamiecie śnieżne. Zginęło pięć osób, a 53 osoby są ranne. Silny wiatr sparaliżował też komunikację w niektórych częściach Polski, najgorsza sytuacja jest w województwach północnych. Od 5 grudnia strażacy interweniowali 10 tysięcy razy. W piątek to prawie 6 tysięcy interwencji. W sobotę od północy do godziny 8 - 1700. W akcji uczestniczy ponad 42 tysiące strażaków z państwowej i ochotniczej straży pożarnej.

Rzecznik straży pożarnej Paweł Frątczak mówił w "Sygnałach dnia" , że bardzo trudna jest sytuacja na południu województwa kujawsko-pomorskiego, na drogach nr 5,15, 25, 91. Korki ciągną się tam na 20 kilometrów. W okolicach autostrady A1 węzła w Kowalu i drogi 91 zaspy mają wysokość ponad 2 metrów. Strażacy ewakuowali w nocy kilkuset kierowców, których samochody utknęły w korku. Wiele osób znalazło schronienie w placówkach ochotniczej straży pożarnej. W Strzelnie w województwie kujawsko-pomorskim dwieście dzieci spędziło noc w szkole.

Silny wiatr powoduje awarie energetyczne. Bez prądu jest 500 tysięcy odbiorców, głównie z województwa zachodniopomorskiego, pomorskiego i wielkopolskiego. Straż pożarna musi więc zasilać wiele obiektów agregatami prądotwórczymi. Tak było w piątek między innymi w szpitalu w Miastku w województwie pomorskim.

Paweł
Paweł Frątczak, fot. W. Kusiński/Polskie Radio

Gość radiowej Jedynki przypomniał, że orkan jeszcze nie opuścił naszego kraju. - Na sobotę synoptycy przewidują, że w dalszym ciągu orkan Ksawery będzie występował, oczywiście jego siła maleje. Będzie dochodziło do zamieci śnieżnych - podkreślił rzecznik straży pożarnej. - Skutki tego co wyrządził orkan Ksawery przyjdzie nam usuwać, nie przez kilkanaście godzin, a kilka dni - dodał Paweł Frątczak.

Rozmawiał Daniel Wydrych.

(aj)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Orkan Ksawery w Polsce. Premier: sytuacja nie odbiega od normy

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2013 21:50
Jak wyjaśnił Donald Tusk, "w żadnym z regionów kraju nie dzieją się rzeczy, które nie byłyby do opanowania przez służby, które pozostają w naszej dyspozycji".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Orkan Ksawery szaleje: zamknięta droga krajowa nr 15

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2013 22:27
Trasa została zamknięta na odcinku od Torunia do Gniezna, ze względu na fatalne warunki atmosferyczne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Orkan Ksawery w Polsce: pół miliona domów bez prądu

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2013 10:00
To bilans orkanu Ksawery, który wieje w Polsce - wynika z najnowszych danych Państwowej Straży Pożarnej. Wichury powodują także duże utrudnienia w komunikacji kolejowej i lotniczej.
rozwiń zwiń