Ruszył 17. Przystanek Woodstock!

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2011 15:27
- To nie najlepszy, ale najpiękniejszy festiwal świata! - mówił Jurek Owsiak na otwarciu Przystanku Woodstock. Przez cały rok szykujemy się na to, by być ze sobą przez trzy dni w radości, przyjaźni i muzyce.
Audio

- Droga woodstockowa publiczności! Przystanek przygotowaliśmy z myślą o was, żeby podziękować za finał WOŚP - mówił Jurek Owsiak, do zgromadzonych tłumów. 400 tys. osób już przyjechało do Kostrzyna nad Odrą. Organizatorzy spodziewają się pół miliona. uczestników.

- Bądźcie dumni z tego, że jesteśmy u siebie w domu, bądźcie przyjaźni dla siebie i innych! Przeżyjmy te dni pięknie, trzeźwo i bezpiecznie - zaapelował do uczestników.

Jak przekonywał, my Polacy nie jesteśmy światowymi nieudacznikami i "tym Przystankiem udowadniamy, że te cholerne 29 km pier... autostrady trzeba zbudować".

Owsiak podkreślił znaczenie tolerancji, otwarcia na inność, nie tylko jako hasło festiwalu. - Każdy z was jest inny i innym niech pozostanie. Polska od pradziejów była tolerancyjna, wobec inności, wobec koloru skóry - mówił. Pozdrowił Polaków za granicą, w Anglii, Irlandii i Szkocji. Jak powiedział, ma nadzieję, że wrócą i "razem z nami będą budować ten piękny kraj". Zaapelował do polityków, by zakończyli dyskusje o katastrofie smoleńskiej i "nie gadali z nami jak z dziadkami orzechowymi".

Jurek Owsiak odczytał list od prezydenta Bronisława Komorowskiego, który życzył młodym ludziom dobrej zabawy bez używek. Potem nad Przystankiem Woodstock przeleciały wojskowe Iskry.

Po 15. rozpoczął się pierwszy koncert Plateau - "Projekt Grechuta".

Do Kostrzyna nad Odrą przyjedzie w sumie ponad pięćdziesięciu wykonawców, których zobaczyć może nawet pół miliona fanów muzyki. Największą i najdroższą gwiazdą będą muzycy Prodigy. 

Poznaj szczegóły wydarzenia! Niezwykłym wydarzeniem z pewnością będzie także "Projekt Republika", zorganizowany z okazji 30. rocznicy założenia tego sławnego zespołu oraz w 10. rocznicę śmierci lidera - Grzegorza Ciechowskiego. W tym roku piosenki Republiki przypomną m.in. Kasia Kowalska i Ania Dąbrowska.

Na Przystanku nie pojawi się grupa Papa Roach, która zdobyła Złotego Bączka za najlepszy występ na zeszłorocznym festiwalu. Jurek Owsiak powiedział, że w związku z tym przyznano też nagrodę zespołowi, który zajął drugie miejsce - grupie Enej. Nagroda za występ na małej scenie przypadła Arce Noego.

Z Kostrzyna nad Odrą relacjonuje Daniel Wydrych.

***

O wszystkim, co będzie się działo podczas tegorocznego Przystanku Woodstock, będziemy informawali Państwa na bieżąco na naszej stronie. Informacje znajdziecie w specjalnym boksie "Przystanek Woodstock".


(lu)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Chilli zwyciężył w Jedynce! Zagra na dużej scenie Przystanku Woodstock!

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2011 15:57
1374 głosy na Chilli i 657 głosów na Bethel - to rezultaty plebiscytu Jedynki. Nasi słuchacze zdecydowali, że Chilli zagra pierwszego dnia festiwalu w Kostrzyniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przystanek Woodstock najbardziej wartościowym festiwalem w Europie

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2011 15:22
Impreza organizowana przez Jurka Owsiaka została również uznana za trzeci najlepiej zorganizowany festiwal spośród 64 najważniejszych europejskich imprez muzycznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzeum Powstania Warszawskiego zadebiutuje na Woodstock (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2011 14:55
Niezależnie od pogody na festiwal zjadą się tysiące osób, a wraz z nimi po raz pierwszy wolontariusze Muzeum Powstania Warszawskiego. Czym będą się zajmować w Kostrzynie?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przystanek Woodstock już stoi

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2011 17:01
Jurek Owsiak (WOŚP) : Do festiwalu został tydzień, a wszystko jest już gotowe. Czekamy tylko, aż deszcz przestanie padać.
rozwiń zwiń

Czytaj także

17.Przystanek Woodstock na antenie Jedynki

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2011 12:15
W dniach 4-6 sierpnia radiowa Jedynka zaprasza do słuchania relacji i transmisji z 17. Przystanku Woodstock odbywającego się w Kostrzynie nad Odrą. Program 1 patronuje temu ważnemu wydarzeniu, które z każdym rokiem zyskuje kolejnych entuzjastów.
rozwiń zwiń