Janusz Weiss na tropie punktu procentowego

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2014 14:00
W piątkowej audycji Janusz Weiss zagłębi się w tajniki królowej nauk - matematyki. Jej zastosowanie w bankowości i statystyce budzi wątpliwości słuchaczy radiowej Jedynki.
Jaka jest różnica między procentem  a punktem procentowym?
Jaka jest różnica między procentem a punktem procentowym?Foto: East News/Glow Images

Aż dwa finansowo-matematyczne problemy postara się rozwiązać redaktor Weiss w audycji "Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać".

Pierwszy problem, z jakim telefonicznie zgłosił się słuchacz Jedynki dotyczy naliczania podatku od mizernych, groszowych odsetek na rachunkach bankowych. Pytanie drugie dotyczy określenia stosowanego do opisywania zjawisk ekonomicznych - punktu procentowego. Jaka jest to wielkość i czym różni się od procentu?

Wszystko wyjaśni się w piątek 17 stycznia o godz. 16.30.

Janusz Weiss sprawdza. Wcześniejsze audycje >>>

Audycja "Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać" towarzyszy słuchaczom Jedynki przez cały tydzień od poniedziałku do piątku. O godz. 8.40 Janusz Weiss przedstawia temat, którym tego dnia będzie się zajmował, o godz. 12.50 oraz 14.10 relacjonuje postępy poszukiwań, a w głównym wydaniu audycji o godz. 16.30 podsumowuje całodzienne działania, rozmawia z ekspertami i przedstawia wnioski.

Z pytaniami do redaktora Janusza Weissa można dzwonić pod nr tel: 22 645 21 55 . Można też pisać na adres: weiss@polskieradio.pl.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Złamana ręka przeszkodą do wypłaty emerytury

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2014 17:37
Podpis jest częstym sposobem potwierdzania tożsamości. Kwitujemy nim odbiór poleconych listów i przesyłek, potwierdzamy użycie karty płatniczej, a także wypłatę środków pieniężnych w banku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ulgi na parkowanie? Nie dla osób niepełnosprawnych

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2014 12:47
Sytuację może zmienić nowelizacja prawa, która wejdzie w życie w połowie 2014 roku - wynika z audycji Janusza Weissa "Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kto jest zobowiązany sprzątnąć śnieg z chodnika?

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2014 20:44
Zima na razie nam odpuszcza, ale w tym, czy przyszłym roku problem stanie się aktualny. Kiedy popada śnieg trzeba go będzie uprzątnąć z chodników. Janusz Weiss sprawdza, kto powinien zająć się odśnieżaniem chodników obok posesji.
rozwiń zwiń