X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Janusz Weiss na tropie punktu procentowego

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2014 14:00
W piątkowej audycji Janusz Weiss zagłębi się w tajniki królowej nauk - matematyki. Jej zastosowanie w bankowości i statystyce budzi wątpliwości słuchaczy radiowej Jedynki.
Jaka jest różnica między procentem  a punktem procentowym?
Jaka jest różnica między procentem a punktem procentowym?Foto: East News/Glow Images

Aż dwa finansowo-matematyczne problemy postara się rozwiązać redaktor Weiss w audycji "Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać".

Pierwszy problem, z jakim telefonicznie zgłosił się słuchacz Jedynki dotyczy naliczania podatku od mizernych, groszowych odsetek na rachunkach bankowych. Pytanie drugie dotyczy określenia stosowanego do opisywania zjawisk ekonomicznych - punktu procentowego. Jaka jest to wielkość i czym różni się od procentu?

Wszystko wyjaśni się w piątek 17 stycznia o godz. 16.30.

Janusz Weiss sprawdza. Wcześniejsze audycje >>>

Audycja "Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać" towarzyszy słuchaczom Jedynki przez cały tydzień od poniedziałku do piątku. O godz. 8.40 Janusz Weiss przedstawia temat, którym tego dnia będzie się zajmował, o godz. 12.50 oraz 14.10 relacjonuje postępy poszukiwań, a w głównym wydaniu audycji o godz. 16.30 podsumowuje całodzienne działania, rozmawia z ekspertami i przedstawia wnioski.

Z pytaniami do redaktora Janusza Weissa można dzwonić pod nr tel: 22 645 21 55 . Można też pisać na adres: weiss@polskieradio.pl.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Złamana ręka przeszkodą do wypłaty emerytury

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2014 17:37
Podpis jest częstym sposobem potwierdzania tożsamości. Kwitujemy nim odbiór poleconych listów i przesyłek, potwierdzamy użycie karty płatniczej, a także wypłatę środków pieniężnych w banku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ulgi na parkowanie? Nie dla osób niepełnosprawnych

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2014 12:47
Sytuację może zmienić nowelizacja prawa, która wejdzie w życie w połowie 2014 roku - wynika z audycji Janusza Weissa "Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kto jest zobowiązany sprzątnąć śnieg z chodnika?

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2014 20:44
Zima na razie nam odpuszcza, ale w tym, czy przyszłym roku problem stanie się aktualny. Kiedy popada śnieg trzeba go będzie uprzątnąć z chodników. Janusz Weiss sprawdza, kto powinien zająć się odśnieżaniem chodników obok posesji.
rozwiń zwiń