Finansowanie mediów publicznych - kiedy ustawa?

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2014 14:51
Naszymi gośćmi w studiu "Sygnałów dnia" będą we wtorek minister kultury Bogdan Zdrojewski oraz Adam Krzesiński, sekretarz generalny PKOl.
Bogdan Zdrojewski w studiu radiowej Jedynki
Bogdan Zdrojewski w studiu radiowej JedynkiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Możliwe, że w tym roku po raz ostatni płacimy abonament radiowo-telewizyjny. W 2015 roku powinna wejść w życie opłata audiowizualna. Przed pół rokiem szef resortu kultury twierdził, że projekt jest gotowy i jest w konsultacjach u marszałek Sejmu Ewy Kopacz. Na wejście nowych przepisów w życie od 1 stycznia 2014 liczył m.in. prezes Polskiego Radia Andrzej Siezieniewski. Podczas konferencji prasowej 17 stycznia minister kultury Bogdan Zdrojewski powiedział, że prace w ministerstwie nadal trwają, a najtrudniejszą kwestią nadal pozostaje to, jak ma być ściągana.

O pracach nad ustawą medialną, jej założeniach i opłacie audiowizualnej porozmawiamy z ministrem Bogdanem Zdrojewskim we wtorkowych "Sygnałach dnia" o godz. 7.15.

Naszym kolejnym gościem, o godz. 8.15, będzie Adam Krzesiński, sekretarz generalny PKOl, którego zapytamy o szanse polskich sportowców na XXII Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi, które rozpoczną się 7 lutego. Poznaliśmy już skład kadry skoczków narciarskich, będą to: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot, Jan Ziobro i Dawid Kubacki. Kto jeszcze pojedzie do Soczi?

"Sygnały dnia" na antenie Jedynki we wtorek 21 stycznia między godz. 6.00 a 9.00. Zapraszamy!

(IAR/asz)

Czytaj także

Minister kultury: opłata audiowizualna będzie obowiązkowa i powszechna

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2014 12:10
- Opłata audiowizualna nie będzie pobierana za faktyczne korzystanie z programów nadawców publicznych, ale za możliwość odbioru programów - wyjaśnił minister kultury Bogdan Zdrojewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ustawa audiowizualna? Zdrojewski: prace wciąż trwają

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2014 13:56
Ministerialne prace nad projektem tzw. ustawy audiowizualnej wciąż nie są zakończone - poinformował na konferencji prasowej Bogdan Zdrojewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Witold Graboś: przyszłością radia jest cyfryzacja

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2014 16:41
- To nowa technologia, przed którą nie uciekniemy - tak o cyfryzacji radia mówił gość radiowej Jedynki Witold Graboś, członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Polskie Radio jako pierwsze postawiło na nową technologię.
rozwiń zwiń