Czy można zatruć się suszonymi grzybami?

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2014 20:49
Rokrocznie słyszymy o przypadkach zatruć po zjedzeniu świeżych, dopiero co zebranych grzybów. Nic nie słychać natomiast o zatruciach spowodowanych zjedzeniem grzybów suszonych, choć nie można wykluczyć, że w całej ich masie także grzyby trujące trafiają do suszenia.
Audio
  • Janusz Weiss sprawdzi, czy można się zatruć po zjedzeniu suszonego, trującego grzyba
Muchomor czerwony
Muchomor czerwonyFoto: Wikipedia

Większość zebranych w sezonie grzybów jest suszona i zjadana w okresie poźniejszym np. w czasie świąt. Jest raczej pewne, że do suszenia trafiają też grzyby niejadalne.

Janusz Weiss sprawdzi w piątek 24 stycznia, czy w takim razie można się zatruć jedząc takie grzyby, bo nic nie słychać o zatruciach spowodowanych zjedzeniem suszonego, trującego grzyba. Czy trujące grzyby można suszyć i czy ten proces wpływa na obniżenie toksyczności grzybów?

Janusz Weiss sprawdza. Wcześniejsze audycje >>>

Audycja "Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać" towarzyszy słuchaczom Jedynki codziennie od poniedziałku do piątku. O godz. 8.40 Janusz Weiss przedstawia temat, którym tego dnia będzie się zajmował, o godz. 12.50 oraz 14.10 relacjonuje postępy poszukiwań, a w głównym wydaniu audycji o godz. 16.30 podsumowuje całodzienne działania, rozmawia z ekspertami i przedstawia wnioski.

Z pytaniami do redaktora Janusza Weissa można dzwonić pod nr tel: 22 645 21 55. Można też pisać na adres: weiss@polskieradio.pl .

Zobacz więcej na temat: grzyby Janusz Weiss zdrowie
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kto jest zobowiązany sprzątnąć śnieg z chodnika?

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2014 20:44
Zima na razie nam odpuszcza, ale w tym, czy przyszłym roku problem stanie się aktualny. Kiedy popada śnieg trzeba go będzie uprzątnąć z chodników. Janusz Weiss sprawdza, kto powinien zająć się odśnieżaniem chodników obok posesji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Biurokracja w Polsce jest przerośnięta? Statystyki mówią co innego

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2014 13:37
- Kilka lat temu w przeliczeniu na tysiąc mieszkańców Polska, obok Rumunii, była najuboższym w urzędników krajem w Europie - mówił w Jedynce Jan Pastwa, dyrektor Krajowej Szkoły Administracji Publicznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czym punkt procentowy różni się od procentu? Janusz Weiss na tropie

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2014 18:48
W audycji "Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać" Janusz Weiss stanął przed ekonomiczno-matematycznym wyzwaniem.
rozwiń zwiń