Jerzy Wasowski, Monika Borzym "Fortuna kołem się toczy"

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2014 17:10
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki we wtorek 28 stycznia w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
Jerzy Wasowski, Monika Borzym Fortuna kołem się toczy
Foto: mat.promocyjne/sonymusic

Piosenka Dnia Jedynki to kolejny singiel z płyty „Wasowski Odnaleziony. Ktoś zbudził mnie”.  W utworze tym Panu Jerzemu towarzyszy Monika Borzym.

- Wychowałam się na piosenkach Starszych Panów. To dla mnie niedościgniony ideał. Od lat zbieram nuty, nagrania, programy, kolekcjonuję w głowie melodie Pana Wasowskiego i wciąż okazuje się, że jest tych perełek więcej i więcej! Cieszę się tymi nowinkami jak mała dziewczynka, ale zaśpiewać nieznaną sobie do tej pory piosenkę Pana Jerzego i to z Nim we własnej osobie, to jedna z większych przyjemności jakie spotkały mnie w życiu. I ten tekst... No jakby na mnie szyty! - mówi Monika.

Anna Maria Jopek: duet z Jerzym Wasowskim to dla mnie metafizyka >>>

Album "Wasowski Odnaleziony” jest wspaniałym dialogiem między śpiewającym i grającym da nas Jerzym Wasowskim, wspartym pięknym brzmieniem orkiestry pod batutą Krzysztofa Herdzina, a wybitnymi polskimi wokalistkami. Bo choć głównym bohaterem płyty jest Jerzy Wasowski i stworzony przez niego ponadczasowy repertuar, zachwycają przede wszystkim duety: z Anną Marią Jopek, Ireną Santor, Dorotą Miśkiewicz i Moniką Borzym.

>>>Płyty z archiwalnymi nagraniami Kabaretu Starszych Panów można kupić na sklep.polskieradio.pl<<<

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kabaret Starszych Panów. Tak powstawała legenda

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2013 13:21
- Oni nie podchodzili do tego, jakby mieli swoje pięć minut. Robili to na najwyższym poziomie. Dzisiaj taka sytuacja już się nie zdarza - powiedział w radiowej Jedynce Grzegorz Wasowski, syn Jerzego Wasowskiego, który razem z Jeremim Przyborą stworzył Kabaret Starszych Panów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grzegorz Wasowski: miałem swoje typy na płytę "Wasowski odnaleziony"

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2013 11:00
- Myślałem nawet żeby zaśpiewali na niej Grzegorz Turnau i Michał Bajor. Też byłoby atrakcyjne - powiedział w kolejnym odcinku cyklu radiowej Jedynki "Bez Tajemnic" Grzegorz Wasowski o kulisach powstawania płyty "Wasowski odnaleziony. Ktoś zbudził mnie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wasowski odnaleziony". Wydarzenie muzyczne ostatnich lat

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2013 12:16
- Podkreślam to cały czas. To jest magiczna i nieprawdopodobna rzecz - powiedział w radiowej Jedynce kompozytor Krzysztof Herdzin, który zaaranżował na płycie nieznane dotąd utwory Jerzego Wasowskiego.
rozwiń zwiń