Aleksander Kwaśniewski o sytuacji na Ukrainie

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2014 13:00
Premier Ukrainy podał się do dymisji, a Julia Tymoszenko wzywa opozycję do walki o odsunięcie od władzy prezydenta Wiktora Janukowycza. O możliwe scenariusze rozwiązania konfliktu na Ukrainie zapytamy w radiowej Jedynce Aleksandra Kwaśniewskiego.
Aleksander Kwaśniewski
Aleksander KwaśniewskiFoto: Wojciech Kusiński/PR

We wtorek 28 stycznia premier Ukrainy Mykoła Azarow podał się do dymisji. "Najważniejszym zadaniem jest dziś zapewnienie integralności terytorialnej Ukrainy. Jest to o wiele ważniejsze, niż czyjeś plany czy ambicje. Właśnie dlatego podjąłem tę decyzję" - oznajmił szef rządu.

Protesty na Ukrainie - zobacz serwis specjalny >>>

Były prezydent RP Aleksander Kwaśniewski ocenia, że rezygnacja premiera Ukrainy jest posunięciem we właściwym kierunku, jednak Majdan czeka na wcześniejsze wybory prezydenckie.

Przedstawiciele UE w Kijowie - relacja na żywo >>>

O bieżącej sytuacji na Ukrainie i szansach na zakończenie konfliktu z Aleksandrem Kwaśniewskim porozmawiamy w czwartkowych "Sygnałach dnia" 30 stycznia o godz. 8.15.

Godzinę wcześniej - o 7.15 - naszym gościem będzie minister finansów Mateusz Szczurek, którego zapytamy o zmiany dotyczące OFE, zapowiadane powstanie kodeksu podatnika oraz ewentualne wejście Polski do unii bankowej i strefy euro.

(asz)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czarnecki: w polityce rządu i parlamentu ws. Ukrainy widać schizofrenię

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2014 13:56
Ryszard Czarnecki, eurodeputowany PiS podkreślił, że polscy politycy są bardzo oczekiwani na Majdanie w Kijowie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Politycy: Ukraina potrzebuje znacznego wsparcia finansowego

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2014 18:39
Goście "Debaty dnia" w Jedynce przyznali, że ewentualny fundusz dla Ukrainy powinien być firmowany przez całą Unię Europejską.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Obama o Ukrainie: wszyscy mają prawo do wypowiadania poglądów

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2014 09:40
Prezydent USA wyraził poparcie dla protestujących na Ukrainie. Obama mówił o tym w orędziu o stanie państwa, w części dotyczącej spraw międzynarodowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Były wiceszef MSZ: na Ukrainie wciąż może dojść do siłowego rozwiązania

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2014 09:31
Witold Waszczykowski z PiS przypomniał, że jeszcze tydzień temu nic nie wskazywało na to, by prezydent Janukowycz musiał w jakikolwiek sposób ustąpić opozycji.
rozwiń zwiń