"Majstersztyk", czyli szachowe oszustwo doskonałe

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2014 11:00
W radiowej Jedynce debiut słuchowiskowy Tomasza Jachimka. Reżyseruje Janusz Kukuła.
Karolina Gorczyca i Paweł Ciołkosz. Teatr Polskiego Radia
Karolina Gorczyca i Paweł Ciołkosz. Teatr Polskiego RadiaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

"Majstersztyk" to lekka w formie, poważniejsza w treści współczesna opowieść o szachowym oszustwie doskonałym. Czy miłośnik sześćdziesięciu czterech pól przy pomocy precyzyjnie skonstruowanego fortelu i atrakcyjnej podopiecznej dokona przewrotu w najpopularniejszej grze planszowej na świecie?

Aktorzy - i w głównych rolach, i w epizodach - pysznie bawią się swoimi kwestiami, niejako przy okazji pytając o takie sprawy jak uczciwość, ryzyko kompromitacji czy cenę sukcesu.

Precyzyjna reżyseria i błyskotliwy tekst od pierwszej chwili uwodzą słuchacza tym, co w Teatrze Polskiego Radia liczy się najbardziej: siłą wyobraźni.

Autor: Tomasz Jachimek. Reżyser: Janusz Kukuła. Realizator: Tomasz Perkowski. Opracowanie muzyczne: Marian Szałkowski.

Obsada:
Karolina Gorczyca (Karolina), Krzysztof Gosztyła (Arnold), Krzysztof Banaszyk (Redaktor Stopowicz), Arkadiusz Bazak (Ojciec), Paweł Ciołkosz (Bartek), Lucyna Malec (Pani Kandydatka/Głos z tłumu 3), Ewa Kania (Pani z biura), Andrzej Ferenc (Organizator/Konferansjer/Sędzia), Adam Bauman (Artur Pogorzelczyk/Głos z tłumu 1), Marek Frąckowiak (Paweł Kares/ Głos z tłumu 2), Maja Barełkowska (Matka), Piotr Zelt (Rywal) oraz Tomasz Jachimek.