Soczi 2014: Stoch, Bródka, Kowalczyk. Złote medale Polaków komentuje Tomasz Zimoch

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2014 13:20
Nie było w historii polskich występów na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich takiego dnia! Dwóch Polaków, Kamil Stoch i Zbigniew Bródka, zdobyli w Soczi złote medale. Nie było też w historii Zimowych Igrzysk Olimpijskich tylu złotych medali na Polski. Nasi sportowcy mają ich na swoim koncie już cztery.
Audio
  • Tomasz Zimoch (PR1) komentuje złoty skok Kamila Stocha na dużej skoczni
  • Tomasz Zimoch (PR1) komentuje ceremonię medalową z udziałem Kamila Stocha
  • Tomasz Zimoch (PR1) - relacja z biegu Justyny Kowalczyk na 10 km techniką klasyczną (część 1.)
  • Tomasz Zimoch (PR1) - relacja z biegu Justyny Kowalczyk na 10 km techniką klasyczną (część 2.)
  • Tomasz Zimoch (PR1) - relacja z biegu Justyny Kowalczyk na 10 km techniką klasyczną (część 3.)
  • Tomasz Zimoch (PR1) - relacja z biegu Justyny Kowalczyk na 10 km techniką klasyczną (część 4.)
  • Tomasz Zimoch (PR1) - relacja z konkursu na dużej skoczni w Soczi 3. Komentarz do skoku Kamila Stocha w pierwszej serii
  • Cezary Gurjew (PR1) komentuje złoty bieg Zbigniewa Bródki w biegu na 1500 metrów łyżwiarzy szybkich
Radość Kamila Stocha z drugiego złotego medalu podczas ceremonii dekoracji kwiatami zwycięzców indywidualnego konkursu skoków na dużej skoczni
Radość Kamila Stocha z drugiego złotego medalu podczas ceremonii dekoracji kwiatami zwycięzców indywidualnego konkursu skoków na dużej skoczni Foto: PAP/Grzegorz Momot

Worek z medalami otworzył w niedzielę 9 lutego Kamil Stoch wygrywając konkurs na normalnej skoczni.

- Niech ta belka będzie takim murem. Niech odgrodzi się od tych emocji. Spokój Kamil. Nienerwowo. Nerwowo nawet nie można przecież złapać gdzieś na łące motyla. Popatrzył na trenera Łukasza Kruczka. Szybciutko nie było długiego oczekiwania - już jest w progu i leci! Niech leci w tym malinowym kostiumie! JEST MISTRZEM OLIMPIJSKIM! KAMIL STOOOOOCH! JAK FORTUNA w 1972 ROKU! KAMIL STOCH JEST MISTRZEM! - komentował sukces polskiego skoczka Tomasz Zimoch na antenie radiowej Jedynki.

>>> Kamil Stoch o złotym medalu: jest naprawdę piękny

Nadal przeżywamy wielki triumf Justyny Kowalczyk , która w czwartek 13 lutego zdobyła złoty medal w koronnej konkurencji 10 km stylem klasycznym. Dziennikarz radiowej Jedynki relację z biegu rozpoczął od przypomnienia tego, że Polka startuje ze złamaną piątą kością śródstopia. - To tak jakby dziecku odebrać ulubioną zabawkę, a mężowi pilota od telewizora, to tak jakby mąż nie pozwolił żonie, która ma chandrę, iść do fryzjera - komentował Zimoch.

Justyna
Justyna Kowalczyk ze złotym medalem Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi

>>> Soczi 2014: Justyna Kowalczyk to uparta kobita

 

Trzeci złoty medal dołożył w sobotę 15 lutego Zbigniew Bródka wygrywając w łyżwiarstwie szybkim w wyścigu na 1500 m. Polak zaledwie o 0,003 s wyprzedził Holendra Koena Verweija!

Również dzisiaj swój drugi złoty medal na Zimowych Igrzyskach w Soczi wywalczył Kamil Stoch. - Cudownie leciał, chciał wyrywać tej rosyjskiej ziemi centymetry! Szalony wieczór w Rosji, duży chłopak z dużym zębem do walki żeby nas cieszyć swoimi skokami! - komentował sukces Kamila Stocha dziennikarz radiowej Jedynki Tomasz Zimoch.

Kamil
Kamil Stoch na najwyższym stopniu podium ZIO w Soczi

>>> Soczi 2014: fenomenalny Kamil Stoch i niebywały Zbigniew Bródka

 

Stoch zdobył czwarty złoty medal Polaków w Soczi i 18. w historii zimowych igrzyskach - na najwyższym stopniu podium oprócz Stocha stawali Wojciech Fortuna w konkursie skoków w 1972 roku w Sapporo na dużej skoczni, Justyna Kowalczyk w biegu na 30 km techniką klasyczną w Vancouver i na 10 km techniką klasyczną w Soczi oraz Zbigniew Bródka w łyżwiarstwie szybkim w Soczi w biegu na 1500 m.

tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Soczi 2014: Justyna Kowalczyk odebrała złoty medal

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2014 18:20
Justyna Kowalczyk odebrała w Soczi złoty medal olimpijski wywalczony kilka godzin wcześniej w biegu na 10 kilometrów stylem klasycznym i wysłuchała Mazurka Dąbrowskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Złota Justyna Kowalczyk. "Kokos szczęścia spadł z drzewa!"

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2014 13:31
- Na Anioł Pański biją dzwony o 12., ale niech biją także z tego powodu, że Justyna Kowalczyk zdobyła złoty medal! - krzyczał z radości podczas relacji z biegu na 10 km techniką dowolną dziennikarz radiowej Jedynki - Tomasz Zimoch.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Soczi 2014: Justyna Kowalczyk odebrała złoty medal

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2014 18:20
Justyna Kowalczyk odebrała w Soczi złoty medal olimpijski wywalczony kilka godzin wcześniej w biegu na 10 kilometrów stylem klasycznym i wysłuchała Mazurka Dąbrowskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Soczi 2014: Stoch nokautuje na treningu. Wielka forma Polaka

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2014 18:40
Kamil Stoch uzyskał 136 m i zajął pierwsze miejsce w serii próbnej przed kwalifikacjami do sobotniego konkursu na olimpijskiej dużej skoczni w Soczi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Soczi 2014: Bródka do końca wierzył w sukces na igrzyskach [WYWIAD]

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2014 19:36
Zbigniew Bródka zdobył złoty medal igrzysk w Soczi w łyżwiarstwie szybkim w wyścigu na 1500 m. Z mistrzem olimpijskim rozmawiał m.in. dziennikarz radiowej Trójki - Tomasz Gorazdowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Soczi 2014: jest kolejne złoto! Historyczny sukces Stocha [RELACJA]

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2014 21:20
Kamil Stoch (WKS Zakopane) zdobył złoty medal igrzysk w Soczi w konkursie na dużej skoczni. To jego drugi złoty medal - pierwszy zdobył na skoczni normalnej. Srebro wywalczył Japończyk Noriaki Kasai, a brąz Słoweniec Peter Prevc.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Soczi 2014. Ojciec Kamila Stocha: nawet o tym nie marzyliśmy!

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2014 22:46
Bronisław Stoch mówił Tomaszowi Zimochowi, że nawet dla niego osiągnięcie Kamila jest niebywałym zaskoczeniem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Soczi 2014: Stoch z drugim złotym medalem. "Nigdy nie będziesz leciał sam"

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2014 23:18
- Cudownie leciał, chciał wyrywać tej rosyjskiej ziemi centymetry! Szalony wieczór w Rosji, duży chłopak z dużym zębem do walki żeby nas cieszyć swoimi skokami! - komentował sukces Kamila Stocha dziennikarz radiowej Jedynki Tomasz Zimoch.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Soczi 2014: fenomenalny Kamil Stoch i niebywały Zbigniew Bródka

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2014 19:00
Dwa złote medale dla Polaków były główny tematem Studia Olimpijskiego radiowej Jedynki. W audycji można było usłyszeć emocjonujący komentarz Tomasza Zimocha z konkursu na dużej skoczni, czy rozmowę Cezarego Gurjewa ze Zbigniewem Bródką.
rozwiń zwiń