Panczeniści czekają na halę, narciarze na trasy...

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2014 12:09
Czas na inwestycje w sporty zimowe. Czy pojawią się po sukcesach Polaków na Igrzyskach Olimpijskich w Soczi? Zapytamy o to ministra Andrzeja Biernata, który będzie gościem Sygnałów dnia we wtorek 24 lutego.
Polscy panczeniści Katarzyna Bachleda-Curuś i Jan Szymański po wyścigach drużynowych w Soczi. Polki zdobyły srebrny medal, Polacy wywalczyli brąz
Polscy panczeniści Katarzyna Bachleda-Curuś i Jan Szymański po wyścigach drużynowych w Soczi. Polki zdobyły srebrny medal, Polacy wywalczyli brąz Foto: PAP/Grzegorz Momot

Z Soczi nasi olimpijczycy przywiozą aż sześć medali: cztery złote, jeden srebrny i jeden brązowy. Na najwyższym stopniu podium stanęli Kamil Stoch, Justyna Kowalczyk i Zbigniew Bródka. Srebro przypadło kobiecej drużynie w łyżwiarstwie szybkim w składzie Katarzyna Bachleda-Curuś, Katarzyna Woźniak i Luiza Złotkowska, natomiast brąz w drużynie wywalczyli Zbigniew Bródka, Jan Szymański i Konrad Niedźwiedzki.

Soczi 2014: najlepsze zimowe igrzyska Polaków w historii >>>

Właśnie sukcesy polskich panczenistów i panczenistek zwróciły szczególną uwagę. Od lat bowiem nie mają w Polsce odpowiedniego, zadaszonego toru. Muszą trenować poza granicami kraju.

Odpowiedniej infrastruktury brakuje też narciarzom. Nie jest tajemnicą, że nie mają tras z prawdziwego zdarzenia.

Czy jest szansa na poprawę tej sytuacji? Zapytamy o to we wtorek ministra sportu Andrzeja Biernata.

"Sygnały dnia" na antenie Jedynki od poniedziałku do soboty między godz. 6.00 a 9.00. Zapraszamy!

tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Soczi 2014: Stoch, Bródka, Kowalczyk. Złote medale Polaków komentuje Tomasz Zimoch

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2014 13:20
Nie było w historii polskich występów na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich takiego dnia! Dwóch Polaków, Kamil Stoch i Zbigniew Bródka, zdobyli w Soczi złote medale. Nie było też w historii Zimowych Igrzysk Olimpijskich tylu złotych medali na Polski. Nasi sportowcy mają ich na swoim koncie już cztery.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Soczi 2014. Aleksander Kwaśniewski jest dumny z polskich olimpijczyków

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2014 14:08
– Przez 90 lat uzbieraliśmy dwa złote medale – Wojciecha Fortuny i Justyny Kowalczyk. W sobotę, w cztery godziny, załatwiliśmy to samo. To pokazuje postęp nie tylko geometryczny, ale wręcz kosmiczny - powiedział były prezydent. Skomentował w ten sposób sukcesy Kamila Stocha, Zbigniewa Bródki i Justyny Kowalczyk na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Soczi 2014: Kowalczyk, Stoch, Bródka… czyli wielkie pieniądze w sporcie

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2014 10:33
Cieszymy się z 4 dotychczasowych złotych medali dla Polski, ale wielki sport to też wielkie pieniądze. Firma, która przez 10 lat sponsorowała Adama Małysza zarobiła ponad 90 mln zł, ale biznes angażuje się w sponsorowanie sportu nie tylko dla pieniędzy.
rozwiń zwiń