Autoagresja - ból zadany, by ukryć cierpienie

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2014 10:22
W tym wydaniu "Problemu z głowy" Nina Karczmarewicz rozmawiać będzie z ekspertami o tym, które zachowania można uznać za autoagresywne.
Autoagresja - ból zadany, by ukryć cierpienie
Foto: East News/Glow Images

Światowy Dzień Świadomości Autoagresji, obchodzony 1 marca, ponownie stanie się okazją do zwrócenia uwagi na problem autoagresji fizycznej i psychicznej.

W piątek 28 lutego w radiowej Jedynce o tym, czym jest autoagresja, czy pewne jej formy są wpisane w okres dojrzewania i nie powinny w tym czasie niepokoić, a także czy tatuaże i body-piercing można uznać za samouszkodzenia ciała, mówić będzie psycholog i psychoterapeutka Jowita Wycisk.
Z psychoterapeutą Robertem Rutkowskim rozmawiać będę o tym, jak reagować, gdy widzimy, że ktoś się samookalecza, i co robić, gdy ten problem dotyczy naszych dzieci.
Aleksandra Mieszkowska dyżurująca przy Telefonie Zaufania dla Dzieci i Młodzieży w Fundacji Dzieci Niczyje opowie o tym, kto w sprawie autoagresji i na jaką pomoc można liczyć.
"Problem z głowy" poświęcony autoagresji na antenie Jedynki w piątek 28 lutego o godz. 21.14.

(asz)

Zobacz więcej na temat: depresja psychologia zdrowie

Czytaj także

Agresja w szkole to wina nauczycieli?

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2013 13:46
Agresywne zachowania wśród uczniów wywołują bardzo różnorodne czynniki, nie tylko te zależne od nich - uważa Katarzyna Lotkowska z Instytutu Nowoczesnej Edukacji. Jednym z nich jest niewystarczające przygotowanie kadry.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Słodka idiotka" czy "Mad Max". Jakim jesteś kierowcą?

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2013 15:30
Skaczesz z pasa na pas wygrażając współuczestnikom ruchu, czy raczej jeździsz jak zawalidroga? Agresja na drodze to nie tylko przekleństwa, a cały szereg negatywnych zachowań. Jak radzić sobie z takimi nerwusami - radził w Jedynce psycholog Andrzej Markowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie ma dzieci - są ludzie" mówił Korczak i Superniania...

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2014 18:40
... i jak ludzi należy je traktować. - Moim zdaniem to jest super teoria, która mówi: więcej szacunku dla dziecka. Traktujmy je tak, jak sami chcielibyśmy być traktowani - mówiła, odnosząc się do korczakowskiego hasła, Dorota Zawadzka. Ale ile niezależności dawać maluchom?
rozwiń zwiń