Hanna Banaszak i przeboje Jerzego Matuszkiewicza

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2014 16:16
Słynna piosenkarka jazzowa i estradowa będzie gościem "Leniwej Niedzieli". Artystka opowie o swoich planach oraz o płycie "Piosenki Jerzego DUDUSIA Matuszkiewicza", którą ostatnio nagrała.
Hanna Banaszak podczas gali wręczenia nagród Polskiego Radia Złote Mikrofony 2013
Hanna Banaszak podczas gali wręczenia nagród Polskiego Radia "Złote Mikrofony 2013"Foto: PAP/Archiwum/Grzegorz Jakubowski

Hanna Banaszak wykonuje standardy muzyki jazzowej i rozrywkowej lat 20. i 30. oraz nowe piosenki, nierzadko pisane specjalnie dla niej. Jest również poetką.

Współpracowała m.in. z Jeremim Przyborą, Jerzym Wasowskim, Zbigniewem Górnym, Jonaszem Koftą, Wojciechem Młynarskim. Zrealizowała też kilka recitali telewizyjnych. Użyczyła swego głosu postaci Hanki Ordonówny w filmie "Miłość ci wszystko wybaczy".

Kabaret Starszych Panów: narodziny legendy >>>

Na jej ostatniej płycie pt. "Piosenki Jerzego Dudusia Matuszkiewicza" znajdziemy tak znane piosenki jak: "Zakochani są wśród nas", "Czterdziestolatek", "Wojna domowa", "W siną dal", "Mam ochotę na chwileczkę zapomnienia", "Stawka większa niż życie".  Teksty do nich napisali min: Agnieszka Osiecka i Wojciech Młynarski.

Serwis specjalny Polskiego Radia poświęcony Wojciechowi Młynarskiemu >>>

Na spotkanie z Hanną Banaszak w niedzielę 16 marca po godz. 10.00 zaprasza Iza Żukowska.

"Niedziela z radiową Jedynką" - zapraszamy do słuchania między 10.00 a 20.00.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Anna Maria Jopek: duet z Jerzym Wasowskim dzięki cudom techniki

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2013 10:00
- Wszystko zaczęło się od tego, że Grzegorz Wasowski w szufladzie odnalazł nieznane nagrania swojego taty, Jerzego Wasowskiego – mówiła w Trójce o nowym projekcie muzycznym Anna Maria Jopek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grzegorz Wasowski: miałem swoje typy na płytę "Wasowski odnaleziony"

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2013 11:00
- Myślałem nawet żeby zaśpiewali na niej Grzegorz Turnau i Michał Bajor. Też byłoby atrakcyjne - powiedział w kolejnym odcinku cyklu radiowej Jedynki "Bez Tajemnic" Grzegorz Wasowski o kulisach powstawania płyty "Wasowski odnaleziony. Ktoś zbudził mnie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hanna Śleszyńska: słucham Młynarskiego, jest mistrzem

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2013 00:09
- Mam wrażenie, że ciągle jest go za mało. Tęsknię za Wojtkiem Młynarskim - powiedziała w radiowej Jedynce aktorka i piosenkarka Hanna Śleszyńska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hanna Banaszak: uwielbiam "W moim magicznym domu", ale w wykonaniu innych

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2013 23:50
- Odkąd pierwszy raz wykonałam tą piosenkę minęło ponad 30 lat. Dla mnie jest ona emocjonalnie przedawniona - mówiła w Jedynce Hanna Banaszak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ewa Bem: "Żyj kolorowo" to moja życiowa dewiza

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2013 15:50
- Wielokrotnie już o tym mówiłam, że żyję kolorowo. Pod tym hasłem nie kryją się jednak tylko kolory żółty, czerwony czy zielony. Przez "kolorowo" rozumiem także czernie i szarości. Chodzi o to, żeby było barwnie - mówiła w Jedynce Ewa Bem.
rozwiń zwiń