Bez tajemnic. Magda Umer na Wielkanoc

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2014 14:02
W Wielką Sobotę zapraszamy na specjalne wydanie programu "Bez Tajemnic" pt. "Baby Wielkanocne". Naszym gościem będzie piosenkarka, dziennikarka, scenarzystka, aktorka i autorka recitali Magda Umer.
Magda Umer
Magda UmerFoto: W. Kusiński/Polskie Radio

W czasach studenckich chciała zostać nauczycielką języka polskiego w jednym z warszawskich liceów. Życie jednak potoczyło się inaczej. Magda Umer od lat pielęgnuje pamięć o Kabarecie Starszych Panów i utworach Agnieszki Osieckiej. Sama tworzy teksty piosenek, przygotowuje widowiska muzyczne, poetyckie i teatralne.

Repertuar Magdy Umer od lat, niezmiennie, tworzą piosenki starannie dobrane, nastrojowe, liryczne. Specjalnie dla niej pisali tacy mistrzowie pióra, jak m.in. Agnieszka Osiecka, Jeremi Przybora, Wojciech Młynarski, Andrzej Poniedzielski czy Jonasz Kofta, a muzykę komponowali m.in. Jerzy Wasowski, Wojciech Trzciński, Jerzy Matuszkiewicz i wielu innych.

Wojciech Młynarski w Polskim Radiu >>>

Artystka sama sięga po utwory takich twórców, jak Bułat Okudżawa, Leonard Cohen, Krzysztof Komeda, Salvatore Adamo, Grzegorz Turnau.

Bez tajemnic: Grzegorz Wasowski, Turnau, Niemen o sobie >>>

Rozmowy z cyklu "Bez tajemnic" zaprezentujemy w Jedynce w kilkunastu fragmentach przez całą sobotę 19 kwietnia (co godzinę od 11.55 do 20.55). Z Magdą Umer będzie rozmawiał Paweł Sztompke. Zapraszamy!

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Magda Umer: nigdy nie chciałam śpiewać

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2013 12:15
- W szkole mówiłam wiersze, ale do głowy mi nie przyszło, żeby do tego dodawać muzykę. Uważałam, że wiersze mają już w sobie muzykę - przyznała w rozmowie z Jedynką Magda Umer.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pamiętniki Agnieszki Osieckiej. "To nie infantylne opowiastki"

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2013 18:30
- Mama zaczęła pisać pamiętnik mając 9 lat i pierwsza część obejmie te najwcześniejsze lata. To fascynująca lektura, to pierwsze fascynacje literackie, konflikty z rodzicami i oczywiście miłości - pierwszą część "Dzienników" Agnieszki Osieckiej zapowiada córka poetki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grzegorz Wasowski: miałem swoje typy na płytę "Wasowski odnaleziony"

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2013 11:00
- Myślałem nawet żeby zaśpiewali na niej Grzegorz Turnau i Michał Bajor. Też byłoby atrakcyjne - powiedział w kolejnym odcinku cyklu radiowej Jedynki "Bez Tajemnic" Grzegorz Wasowski o kulisach powstawania płyty "Wasowski odnaleziony. Ktoś zbudził mnie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grzegorz Turnau: wyemigrowałem muzycznie z Krakowa

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2014 18:13
- Moja krakowskość jest gruntem i fundamentem. Nie jest jednak jedyną rzeczywistością - powiedział w Jedynkowym cyklu "Bez tajemnic" pochodzący z Krakowa kompozytor, wokalista i poeta.
rozwiń zwiń