Jedynka na Horn: koniec wyprawy, dobijamy do Punta Arenas

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2014 16:01
Za nimi ponad tysiąc kilometrów żeglugi po jednych z najbardziej niebezpiecznych wód świata. Radiowa Jedynka i jacht "Selma Expeditions" już na mecie pierwszego etapu wyprawy SELMA ANTARKTYDA WYTRWAŁOŚĆ.
Audio
  • Ostatni dzień na pokładzie "Selmy" (Sygnały dnia/Jedynka)
Kpt. Piotr Kuźniar
Kpt. Piotr KuźniarFoto: Krzysztof Horwat/Polskie Radio

Wyruszyli prawie 2 tygodnie temu z Ushuaia w Argentynie. Po opłynięciu Przylądka Horn i przeciśnięciu się przez kanały Ziemi Ognistej są w Punta Arenas w Chile.

Na "Selmie" atmosfera świąteczna. Piotr Kuźniar piecze drożdżowe bułeczki, bo przecież jest czas świąteczny. Czas się żegnać.

/
"Selma" popłynie dalej. Najpierw do stoczni, potem na Pacyfik. W grudniu weźmie udział w regatach Sydney-Hobart. A w przyszłym roku rejs na Morze Rossa i prób popłynięcia jachtem jak najdalej na południe globu.

Dziennik

(ag)

Czytaj także

Dziennik pokładowy - dzień 12: jezioro pod lodowcem

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2014 14:45
Po oddaniu cum i podniesieniu kotwicy, płyniemy jeszcze głębiej fiordem Garibaldi. Na wodzie dryfuje coraz więcej brył lodu, takich miniaturowych gór lodowych. To odpryski lodowca, który widzimy przed sobą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jedynka na Horn: odwiedzamy miasto głodu

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2014 10:31
Wyprawa Jedynka na Horn prawie na finiszu. Załoga jachtu "Selma Expeditions" lada chwila ujrzy światła chilijskiego miasta Punta Arenas. Ale zanim dopłynie do brzegu podejmie jeszcze jedno wyzwanie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dziennik pokładowy - dzień 14: dobijamy do celu wyprawy

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2014 08:19
Punta Arenas już na horyzoncie. To tutaj zakończymy wyprawę.
rozwiń zwiń