Placido Domingo dla Jana Pawła II

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2014 11:00
W dniu kanonizacji Jana Pawła II słynny tenor wystąpi na specjalnym koncercie w Poznaniu. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Placido Domingo w radiowej Jedynce w niedzielę 27 kwietnia.
Hiszpański tenor Placido Domingo w Poznaniu. Artysta przyjechał do Polski na koncert, który odbędzie się w niedzielę, 27 kwietnia.
Hiszpański tenor Placido Domingo w Poznaniu. Artysta przyjechał do Polski na koncert, który odbędzie się w niedzielę, 27 kwietnia. Foto: PAP/Paweł Jaskółka

Pierwszą część koncertu "Placido Domingo live in Poznań - Tu zaczęła się Polska" wypełnią m.in. utwory znane z płyty "Amore Infinito", powstałe do tekstów Karola Wojtyły. W tej części publiczność usłyszy także pieśń "Abba Ojcze", którą wykona wraz z Domingo Justyna Steczkowska.

Justyna Steczkowska o koncercie: mam nadzieję, że anioły będą mi pomagały >>>

W drugiej części koncertu zabrzmią popularne przeboje operowe, operetkowe i musicalowe. Razem z Placido Domingo wystąpią sopranistki Virgina Tola i Micalea Oeste, Placido Domingo Jr oraz Chór i Orkiestra Teatru Muzycznego w Poznaniu pod batutą Eegene Kohna.
Organizator: Domingo zrezygnował z koncertu w Azji, by wystąpić w Poznaniu >>>
Data koncertu wybrana jest nieprzypadkowo. 27 kwietnia 2014 roku w Watykanie odbędzie się kanonizacja Jana Pawła II .

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy Marii Szabłowskiej z Placido Domingo w "Leniwej niedzieli" po godz. 12.30.

Czytaj także

Placido Domingo w hołdzie papieżowi. Stefański: to będzie wyjątkowy koncert

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2014 09:38
W dniu wyniesienia na ołtarze Jana Pawła II hiszpański tenor zaśpiewa w stolicy Wielkopolski. O wydarzeniu w radiowej Jedynce opowiedział jego organizator.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Justyna Steczkowska i Placido Domingo razem w hołdzie Janowi Pawłowi II

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2014 12:52
- Zazwyczaj się nie denerwuję, choć małe zmartwienia pojawiają się, gdy spoczywa na mnie odpowiedzialność wykonania czegoś na najwyższym poziomie. Mam nadzieję, że anioły będą mi pomagały - mówiła w Jedynce Justyna Steczkowska przed niedzielnym koncertem "Placido Domingo live in Poznań”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warszawa: koncert dziękczynny przed kanonizacją Jana Pawła II

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2014 12:15
Koncertem dziękczynnym "Nie lękajcie się iść pod prąd" na pl. Piłsudskiego w Warszawie rozpoczęły się uroczystości związane z kanonizacją Jana Pawła II. Honorowym gościem koncertu był prezydent Bronisław Komorowski z małżonką.
rozwiń zwiń