Raz Dwa Trzy. Adam Nowak bez tajemnic

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2014 12:47
Lider, twórca większości tekstów, gitarzysta i wokalista zespołu Raz Dwa Trzy będzie bohaterem kolejnego weekendowego cyklu radiowej Jedynki "Bez tajemnic".
Audio
Adam Nowak
Adam NowakFoto: Jacek Konceki/ Polskie Radio

Bez tajemnic: Rodowicz, Dębski, Skawiński, Niemen, Bartosiewicz o sobie >>>

Adam Nowak był aktorem kabaretów: Drugi Garnitur, Grupy Działań Odurzających - Kibuc . Współpracował też z kabaretem Potem, by ostatecznie założyć zespół Raz Dwa Trzy. Jest autorem muzyki do filmu "Historie miłosne" Jerzego Stuhra, za którą na festiwalu w Gdyni dostał nagrodę Polskiego Radia Kraków. Ostatnio napisał piosenkę do filmu "Powstanie Warszawskie".

Nowak jest też laureatem Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, gdzie otrzymał Nagrodę im. Jacka Kaczmarskiego za całokształt twórczości.

W radiowej Jedynce muzyk podzieli się nami wspomnieniami na temat komponowania piosenek i pisania do nich tekstów. Opowie też o swojej współpracy z innymi artystami. W rozmowach z Izą Żukowską nie zabranie też jego przemyśleń na temat wiary i sensu życia.

Zapraszamy do słuchania kolejnych fragmentów wywiadu z Adamem Nowakiem w cyklu "Bez tajemnic" przez całą sobotę 24 maja (co godzinę od 10.55 do 20.55) i w niedzielę 25 maja. Będzie nam też towarzyszyć jego muzyka.

tj/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Grzegorz Skawiński: zostałem wokalistą, bo inni w Kombi śpiewali gorzej ode mnie

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2014 18:52
- To był absolutny przypadek. Do dzisiaj zresztą nie czuję się jakimś specjalnym wokalem, aczkolwiek przez te lata trochę nauczyłem się panować nad głosem - mówił w Jedynce Grzegorz Skawiński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Robert Janson: na ogół to ja narzucam muzykę autorom tekstów

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2014 16:39
- Tak właśnie powstała piosenka "Ruchome piaski". Andrzej Ignatowski napisał przepiękny tekst, ale punktem wyjścia był film "Nocne graffiti". Najpierw go obejrzałem, a później napisałem muzykę - mówił w radiowej Jedynce kompozytor, gitarzysta i lider zespołu Varius Manx.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Korzyński: Piotr Fronczewski opierał się przed rolą Franka Kimono

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2014 12:00
- Dopiero po nagraniu pierwszej piosenki "King Bruce Lee Karate Mistrz" Fronczewski dał się namówić, a nawet zaczęło mu się podobać - powiedział w Jedynkowym cyklu "Bez tajemnic" słynny kompozytor Andrzej Korzyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maryla Rodowicz zamiast światowej kariery wolała wakacje na Mazurach

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2014 17:59
Piosenkarka zaśpiewała na festiwalu w Los Angeles "Niech żyje bal" i dostała propozycje nagrania płyty. Nie skorzystała ani ona, ani kompozytor utworu Seweryn Krajewski.
rozwiń zwiń