X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zdrojewski: gen. Wojciech Jaruzelski powinien być pochowany na Powązkach

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2014 09:35
Minister kultury Bogdan Zdrojewski uważa, że nie powinna być ogłaszana żałoba narodowa po śmierci Wojciecha Jaruzelskiego. - Według mojej oceny, Kancelaria Prezydenta skłania się do takiej decyzji - mówił gość "Sygnałów dnia".
Audio
  • Minister kultury Bogdan Zdrojewski (PO) o wyborach do PE i generale Wojciechu Jaruzelskim (Jedynka/Sygnały dnia)
Bogdan Zdrojewski
Bogdan ZdrojewskiFoto: Jacek Konceki/ Polskie Radio

Bogdan Zdrojewski uważa, że po śmierci nie powinno źle się mówić o ostatnim komunistycznym przywódcy PRL. - Jestem przeciwnikiem dokładania w tej chwili świętej pamięci generałowi Jaruzelskiemu. Trzeba pamiętać o polskiej tradycji: o zmarłych nie mówimy źle - tłumaczył.

Generał Wojciech Jaruzelski zmarł w niedzielę>>>

Pytany o to, kim był dla niego generał, odpowiedział: - Był przywódcą formacji politycznej, wobec której byłem w głębokiej opozycji, wprowadzał stan wojennym, był reprezentantem Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, która wspólnie z ówczesnym sojusznikiem w Układzie Warszawskim znacznie ograniczała prawa Polaków.

Zdrojewski uważa, że Jaruzelski powinien być pochowany na warszawskich Powązkach. - Tu nie mam wątpliwości. Zresztą wracając do tej polskiej tradycji uważam, że trzeba szanować przede wszystkim ból rodziny. Trzeba zachować daleko idąca wstrzemięźliwość wobec osoby, która te ostatnie lata spędzała w godności, dystansie do bieżącego życia politycznego - mówił polityk PO.

Przyznał też, że w minionych 25 latach "pozbył się tych emocji, które miał wobec reżimu i stanu wojennego". - Bardzo wyłagodniałem, jeżeli chodzi o poglądy. Nabrałem dystansu, jeśli chodzi o ocenę tamtych wydarzeń - dodał gość radiowej Jedynki.

Zdaniem Zdrojewskiego, źle się dzieje, że szef SLD Leszek Miller w swoim powyborczym wystąpieniu "naruszył te łagodne emocje oczekiwaniem dnia żałoby narodowej". - W mojej ocenie jest to niepotrzebne - podkreślił.

WYBORY DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO - serwis specjalny >>>

Dni Zdrojewskiego w Ministerstwie Kultury są policzone. Podczas niedzielnych wyborów do Parlamentu Europejskiego polityk ten uzyskał mandat europosła. Minister dziękował za poparcie. - Trzeci wynik wyborczy w kraju to mój osobisty sukces i mojego skromnego sztabu - powiedział. Nie chciał wypowiadać się na temat swojego następcy. Jak mówił, decyzje w tej sprawie należą do premiera Donalda Tuska. Tłumaczył, że po załatwieniu dwóch ostatnich spraw odda się do dyspozycji szefa rządu.

Chodzi o rozstrzygnięcie przetargu dotyczącego szkół muzycznych pierwszego i drugiego stopnia oraz o rozstrzygniecie konkursu w sprawie środków z europejskiego obszaru gospodarczego.

W ocenie ministra, niedzielne wybory i niezły wynik PO pokazał, że "premier Donald Tusk jest cały czas bardzo silną kartą, atutem Platformy". Jednocześnie gość radiowej Jedynki przyznał, że fatalne notowania Solidarnej Polski, Polski Razem oraz Twojego Ruchu wyraźnie pokazały, że wyborcy nie cenią polityków, którzy często zmieniają poglądy, za co teraz zostali surowo ukarani. - Te wybory porządkują scenę polityczną w Polsce - mówił.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy!

Rozmawiał Krzysztof Grzesiowski

(asop/ag)

>>>Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wybory do Parlamentu Europejskiego. Wstępna lista polskich europosłów

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2014 00:54
W niedzielnych wyborach do PE zwyciężyła PO z wynikiem 32,8 proc., przed PiS (31,8 proc.) - wynika z sondażu Ipsos dla TVN24 i TVP. Próg wyborczy przekroczyły także: SLD-UP (9,6 proc.), Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego (7,2 proc.) oraz PSL (7,0 proc. głosów).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eksperci o wynikach sondażu. "Bez niespodzianek", "PO i PiS zwiększają dystans"

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2014 00:26
"Wielka czwórka": PO, PiS, SLD i PSL - jest stabilna, mamy też elektorat buntu, który tym razem poparł Janusza Korwin-Mikkego - tak skomentował pierwsze sondaże wyborcze socjolog dr Jarosław Flis.
rozwiń zwiń

Czytaj także

26.05.2014 PO jednak przed PiS. PKW policzyła głosy w wyborach do PE [relacja]

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2014 23:17
PO otrzymała 32,13 procent głosów a PiS 31,78 procent. Frekwencja wyniosła 23.82%.
rozwiń zwiń