Muzyczna Jedynka w Opolu

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2014 19:08
Opole już po raz 51. stanie się stolicą polskiej piosenki. Jak zwykle w przygotowanie festiwalu aktywnie zaangażowała się radiowa Jedynka, a nasi dziennikarze opowiedzą o tym co dzieje się za kulisami.
Audio
  • Maria Szabłowska, Paweł Sztompke i Marcin Kusy zapraszają na audycje z Opola
Maria Szabłowska i Paweł Sztompke na konferencji 51. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu
Maria Szabłowska i Paweł Sztompke na konferencji 51. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w OpoluFoto: Kajetan Tłokowski

"SuperPremiery", "SuperDebiuty", "SuperJedynki" i koncert "25 lat! Wolność – kocham i rozumiem!" - trzy dni i wieczory pełne muzycznych wrażeń. Tak będzie wyglądać 51. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Impreza rozpocznie się w piątek i potrwa do niedzieli, a na scenie pojawi się plejada polskich gwiazd - m. in. Maryla Rodowicz, Donatan & Cleo, Ewelina Lisowska. LemON, Margaret i wielu, wielu innych.

A co będzie się działo za kulisami opolskiego amfiteatru? Sprawdzą to obecni w Opolu dziennikarze radiowej Jedynki: Maria Szabłowska, Paweł Sztompke, Marcin Kusy.

Pomysł organizowania festiwalu poświęconego wyłącznie polskiej piosence powstał w Polskim Radiu, o czym przypomina dyrektor 1. Programu Polskiego Radia, Kamil Dąbrowa popdczas niedawnej konferencji prasowej
Trzypłytowy album zatytułowany "25! Wolność! Kocham i rozumiem" zawiera 53 piosenki i ponad 200 minut muzyki. Tutaj można znaleźć spis wszystkich utworów i wykonawców:
Album "25! Wolność! Kocham i rozumiem!" do kupienia w sklepie Polskiego Radia >>>
Podczas 51. Festiwalu Piosenki w Opolu swoje podwoje otwiera Muzeum Polskiej Piosenki. Tam będzie można zobaczyć, poznać, a może nawet dotknąć długą historię, czegoś tak ulotnego jak piosenka. Do odwiedzania Muzeum zachęca jego dyrektor, Jarosław Wasik:
Jarosław Wasik w "Muzycznej Jedynce" >>>

Słuchaj "Muzycznej Jedynki" w piątek od godz. 13.00 - do 15.00.
(kul)

/
Zobacz więcej na temat: Opole 2014

Czytaj także

Halina Mlynkowa: festiwal w Opolu to fantastyczny czas

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2014 10:00
Kocham ten festiwal, to jedyny festiwal z tak w wielkim tradycjami - mówiła Halina Mlynkowa o rozpoczynającym się już 6 czerwca 51. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

51. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki - w Opolu i w Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2014 13:30
Już po raz 51. w Opolu królować będzie polska muzyka. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki rozpocznie się w piątek i potrwa do niedzieli. Festiwal zagości również na antenie radiowej Jedynki, która mocno angażuje się w organizację święta polskiej piosenki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwal w Opolu z... Osiecką, Młynarskim i Koftą

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2014 03:46
Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu przygotowało w tym roku szereg niespodzianek. Jedną z największych atrakcji będzie nawiązanie do pamiętnego koncertu z 1977 roku, w którym wystąpili znakomici poeci polskiej piosenki: Agnieszka Osiecka, Wojciech Młynarski i Jonasz Kofta.
rozwiń zwiń