Od Szekspira do Mistrza Mowy Polskiej

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2014 03:30
Poniedziałkowe "Rozdroża kultury" goszczą w Trójmieście! Podczas programu realizowanego z Festiwalu Szekspirowskiego w Gdańsku łączyć się będziemy także z Gdynią, gdzie po raz XIV. przyznane zostaną zaszczytne tytuły: Mistrza Mowy Polskiej i Kuźni Mistrzów Mowy Polskiej.
Wiesław Molak
Wiesław MolakFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Decyzją jury konkursu nominowany do tytułu Mistrza Mowy Polskiej został Wiesław Molak - dziennikarz, którego miękkość i głębia aksamitu w głosie czyni jednym z najbardziej rozpoznawalnych w radiowej Jedynce.

Mistrz Mowy Polskiej 2013 - Tomasz Zimoch i "Jedynka dzieciom" >>>

Partnerem konkursu jest Jedynka. Polskie Radio patronuje także 18. edycji Festiwalu Szekspirowskiego. O programie i gwiazdach trwającej do 5 października imprezy opowie w poniedziałek 29 września Magda Mikołajczuk. Zapraszamy do słuchania "Rozdroży kultury" o godz. 20.19.

(asz)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tomasz Zimoch Mistrzem Mowy Polskiej, "Jedynka dzieciom" Kuźnią Mistrzów

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2013 21:28
- Byłem przekonany, że "Jedynka dzieciom" musi zostać wyróżniona, bo to cudowna audycja, która porywa zarówno dzieci, jak i tych, co mają ponad 100 lat! Ale jadąc do Lublina nie przypuszczałem, że mnie spotka takie wyróżnienie - mówi Tomasz Zimoch w Jedynce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kinga Preis: boli mnie, że młodych aktorów od razu wciąga przemysł serialowy

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2014 18:24
Gościem "Spotkania z mistrzem" była Kinga Preis, która opowiedziała o czekających ją wyzwaniach aktorskich, a także przedstawiła swój punkt widzenia na temat współczesnego, polskiego kina.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Reżyser "Bogów": o dokonaniach prof. Religi dowiedziałem się ze scenariusza

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2014 09:18
Poznawanie historii Zbigniewa Religi reżyser najlepszego filmu 39. Festiwalu Polskich Filmów w Gdyni porównał do sinusoidy. – To była fascynacja przechodząca w zrozumienie, później następowało zwątpienie, a na koniec wrócił pełen entuzjazm - mówił w Jedynce Łukasz Palkowski, laureat Złotych Lwów.
rozwiń zwiń