Mariusz Kamiński o CBA i majątku Kwaśniewskich

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2014 19:07
Były szef CBA, poseł Prawa i Sprawiedliwości Mariusz Kamiński będzie gościem radiowej Jedynki w poniedziałek 16 czerwca o godz. 8.15.
Mariusz Kamiński
Mariusz KamińskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Politycy PiS złożyli w piątek wniosek o powołanie sejmowej komisji śledczej, która miałaby zbadać sprawę majątku Aleksandra i Jolanty Kwaśniewskich, chcą też odtajnienia dokumentów związanych ze sprawą.
Złożenie wniosku w sprawie powołania komisji śledczej to pokłosie nieuchylenia przez Sejm immunitetu posłowi PiS, b. szefowi CBA Mariuszowi Kamińskiemu, o co wnioskowała Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga, chcąca postawić mu zarzut przekroczenia uprawnień podczas czynności operacyjnych Biura.

Mariusz Kamiński obronił immunitet - czytaj więcej >>>

O te sprawy oraz pomysł utworzenia sejmowych komisji śledczych ds. zbadania działalności CBA zapytamy Mariusza Kamińskiego w poniedziałkowych "Sygnałach dnia". Poseł będzie naszym gościem o godz. 8.15.

(asz)

Czytaj także

Kierwiński: były szef CBA zwiódł posłów

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2014 13:36
Bardzo niedobrze się stało. Dziwię się kolegom, którzy zagłosowali za pozostawieniem immunitetu panu Kamińskiemu - powiedział Marcin Kierwiński, poseł PO i członek sejmowej komisji ds. służb specjalnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kidawa-Błońska: zarząd PO zdecyduje, czy będą dymisje

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2014 08:00
- Za głosowanie w sprawie immunitetu Kamińskiego część odpowiedzialności ponosi szef klubu PO, bo nie dopilnował sprawy. Władze partii zdecydują w czwartek, czy pozostanie na swoim stanowisku - zapowiada w radiowej Jedynce rzecznik rządu Małgorzata Kidawa-Błońska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rzecznik PSL: być może PiS chce wylansować kolejnego Ziobro

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2014 13:24
- PSL nie poprze wniosku o powołanie komisji śledczej ws. majątku byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego - powiedział w Jedynce rzecznik tej partii, Krzysztof Kosiński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PiS złożył w Sejmie wniosek o komisję śledczą ws. majątku Kwaśniewskich

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2014 19:51
Jednak szanse na powołanie komisji są niewielkie. Inne kluby w Sejmie sceptycznie oceniają inicjatywę partii Jarosława Kaczyńskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

”Reforma wymiaru sprawiedliwości jest konieczna”. Spór o majątek Kwaśniewskich i sprawę CBA

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2014 10:00
PiS wnioskuje o powołanie komisji śledczej w sprawie majątku Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich, a SLD i Twój Ruch wnioskują o zbadanie działań CBA za kierownictwa Mariusza Kamińskiego. O tę sprawę spierali się politycy w ”Śniadaniu w Trójce”.
rozwiń zwiń