Muzyczne oblicze Marii Niklińskiej

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2014 17:17
Już wcześniej angażowała się w różne muzyczne projekty, ale do własnego materiału chciała dojrzeć. Wreszcie tej jesieni ukazać się ma debiutancka płyta aktorki.
Audio
Maria Niklińska
Maria NiklińskaFoto: PAP/TVP/Ireneusz Sobieszczuk

Kompozytorem większości utworów na płycie i jej producentem jest Marcin Kindla. Teksty Maria Niklińska napisała sama, stworzyła także scenariusz teledysku do singla "Na północy", który promuje płytę.

MUZYKA w radiowej Jedynce >>>

W poniedziałkowej "Muzycznej Jedynce" aktorka i wokalistka opowie o pracy nad płytą, jej klimacie oraz planach związanych z promocją albumu.

Na rozmowę z Marią Niklińską 16 czerwca o godz. 14.15 zaprasza Zbigniew Zegler.

(asz)

Czytaj także

Od opery do grunge'u. Wielka Czwórka z Seattle w nowym wydaniu

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2014 17:00
- Chciałam zrobić ukłon operowy w kierunku muzyki, która jest bardzo piękna i odegrała wielki wpływ na ludzi i ich myślenie na całym świecie. Jest rzecznikiem prawdy, rentgenem natury ludzkiej - mówi Anita Rywalska, która gościła w "Muzycznej Jedynce".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak brazylijska samba połączyła Banaszak, Koftę i Strobla

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2014 18:30
- Zawsze marzyłam, by z Januszem muzycznie się spotkać. Tym co nas łączy jest Brazylia i jej rytm, ja byłam zawsze rozmiłowana w tej muzycznej części świata, Strobel również. Jonasza poprosiliśmy, by do tych samb napisał nam teksty - o kulisach swojej pracy Hanna Banaszak opowiada w Jedynkowym cyklu "Bez tajemnic".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kobiety metamuzyczne pokazują, jak można żyć pięknie i z pasją

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2014 15:49
- To kobiety różnych pokoleń wykonujące różne gatunki muzyczne, ale również osoby, które muzyką żyją, chociaż jej nie wykonują - mówi Artur Cieślar o bohaterkach swojej książki "Kobieta metamuzyczna". To zbiór opowieści nie tylko o muzyce, ale i kobiecej duszy.
rozwiń zwiń