X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tajemnica polskiego Titanica

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2014 07:00
Trwają przygotowania do niezwykłej ekspedycji poszukiwawczej w wodach Morza Północnego, tuż u wybrzeży W. Brytanii. W listopadzie 1939 r. zatonął tam polski transatlantyk MS Piłsudski.
MS Piłsudski
MS Piłsudski Foto: Wikimedia Commons/domena publiczna

Jednostka została zwodowana w 1935 r. we włoskiej stoczni i przez 4 lata odbywała regularne rejsy przez Atlantyk do Stanów Zjednoczonych. MS Piłsudski był luksusową jednostką. Wystrojem wnętrza zajęli się najlepsi polscy projektanci i artyści lat 30. XX w. Po wybuchu II wojny światowej ”Piłsudski”, wracający z Nowego Jorku, pozostał w Anglii i przeszedł pod dowództwo brytyjskie.
Po 2 miesiącach – przerobiony i przystosowany do zadań wojennych - wyruszył w rejs do Australii. Niedługo po wyjściu z portu – w tajemniczych okolicznościach poszedł na dno.
Czy przyczyną zatonięcia była niemiecka mina? To m.in. chcą wyjaśnić polscy nurkowie, którzy planują dotrzeć do wraku. I drugie pytanie, które stawia sobie ekipa poszukiwawcza – co stało się z dziełami sztuki i elementami architektonicznymi wyposażenia wnętrza statku?
O historii statku, celach i nadziejach wyprawy opowiedzą: Monika Rogozińska – Prezes Oddzialu Polskiego The Explorers Club oraz Roman Zajder – szef ekspedycji nurkowej, również członek The Explorers Club.

Na "Naukowy zawrót głowy" zapraszamy w poniedziałek 16 czerwca o godz. 21.37.

(asz)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Titanic nie musiał zatonąć

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2013 12:35
Titanic nie musiał zderzyć się z górą lodową, ani zatonąć. Katastrofa tego najnowocześniejszego w swym czasie pasażerskiego liniowca była efektem nałożenia się na siebie błędów ludzkich. Mija 28. rocznica odnalezienia wraku statku na dnie Atlantyku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Titanic - katastrofa, która stała się legendą

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2019 06:00
Na pokładzie, nazwanego niezatapialnym, statku było około 2200 osób - pasażerów i załogi. Zginęło 1500 osób i choć nie była to największa katastrofa na morzu, media wykreowały ją na najbardziej znaną. Ostatnio ujawnione fakty rzucają nowe światło na tragedię statku.
rozwiń zwiń