Bezpieczny Polak za granicą

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2014 21:51
Wakacje już tuż, tuż. Rozjedziemy się na wypoczynek w kraju i za granicą. W "Czterech porach roku" powiemy o różnych formach spędzania wakacji, będziemy też radzić, jak przygotować się do wypoczynku poza granicami Polski.
Bezpieczny Polak za granicą
Foto: East News/Glow Images

Na kilka dni przed początkiem wakacji porozmawiamy z:
- Przemysławem Skokowskim, autorem książki "Autostopem przez życie",
- Michałem Safianikiem z Ministerstwa Spraw Zagranicznych o bezpieczeństwie podczas wakacyjnych wyjazdów zagranicę, m.in. o aplikacji "I Polak", będącej mobilną wersją wydawanego od kilkunastu lat przez MSZ poradnika "Polak za granicą".
- Moniką Kucią, dziennikarką kulinarną. o regionalnych przysmakach, których koniecznie trzeba spróbować podczas wakacyjnych wojaży po Polsce.

Zaprasza Małgorzata Raducha.

"Cztery pory roku" od poniedziałku do piątku od godz. 9.00 do 12.00.

(ag)

Czytaj także

Turcja jest rozmaita, a Turcy są dumni

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2014 12:00
- To jest olbrzymi kraj, dwa i pół razy większy niż Polska. Mieszają się tam wpływy europejskie, azjatyckie, arabskie - mówią Izabela i Jarosław Miszczakowie, twórcy portalu "Turcja w sandałach.pl".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powstaną atrakcyjne trasy turystyczne na wałach przeciwpowodziowych

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2014 08:10
Czy zdarzyło się państwu spacerować po wałach przeciwpowodziowych lub jeździć tam na rowerze? Jeśli tak, to popełnili państwo wykroczenie, za które grozi mandat lub grzywna. Na szczęście już niedługo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyjeżdżasz? Ubezpiecz się, bo Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego nie będzie

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2014 21:52
Kolejny sezon wakacyjny już się rozpoczyna, a Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego jak nie było, tak nie ma. A być może – w ogóle go nie będzie. Na szczęście, wyjazdy wakacyjne i tak są bezpieczniejsze dzięki obowiązującym od maja 2013 roku wyższym gwarancjom dla biur podróży. Natomiast na pewno warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie oraz poznać swoje prawa klienta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wypożyczenie samochodu za granicą. Jak i za ile?

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2014 17:23
Spędzając urlop za granicą warto wypożyczyć samochód. To dla aktywnych turystów dobry sposób na uniezależnienie się od miejscowej komunikacji i obniżenie kosztów wypoczynku.
rozwiń zwiń