II Wybory Miss Polski na wózku 2014 - przyjdźcie, by poznać najpiękniejszą

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2014 15:45
Już po raz drugi radiowa Jedynka ma przyjemność patronować temu niezwykłemu przedsięwzięciu. Wybory Miss Polski na wózku są inicjatywą społeczną, która ma wpłynąć na zmianę wizerunku niepełnosprawnych kobiet w naszym społeczeństwie.
Posiedzenia Jury konkursu Miss Polski na wózku 2014, podczas którego zostały przyznane dwie Dzikie Karty
Posiedzenia Jury konkursu Miss Polski na wózku 2014, podczas którego zostały przyznane dwie "Dzikie Karty"Foto: dzięki uprzejmości Fundacji Jedyna Taka

Rok temu I Wybory Miss Polski na wózku wygrała Olga Fijałkowska. Wybrana została najpiękniejszą spośród 72 pań, które zgłosiły się do konkursu organizowanego przez Fundację Jedyna Taka.

I Wybory Miss Polski na wózku - wyniki i galeria >>>

W tym roku do II Wyborów Miss Polski na wózku przystąpiło 78 kobiet, z których każda jest Jedyna Taka. Głosami internautów do finału dostało się 10 kandydatek, a kolejne dwie, dzięki "dzikim kartom", powalczą o koronę.

Wśród 12 najpiękniejszych są maturzystki i studentki, tancerka, nurek, zawodniczka rugby, miłośniczka muzyki... Wszystkie łączy wspólna cecha - optymizm.

Jeśli chcecie poznać bliżej te wspaniałe kobiety zapraszamy na stronę stronie Fundacji  www.jedyna-taka.pl .

Finalistki uczestniczyły już w warsztatach przygotowujących do wielkiej gali, w czym towarzyszyła im radiowa Jedynka. Posłuchajcie relacji >>>

Gala Finałowa II Wyborów Miss Polski na wózku odbędzie się 16 sierpnia 2014 roku.Wstęp wolny! Zapraszamy.

/

 

Finalistki I Wyborów Miss Polski na wózku: też nosimy szpilki >>>

(asz/tj)

Zobacz więcej na temat: niepełnosprawni

Czytaj także

I Wybory Miss Polski na wózku: najpiękniejsze w finale

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2013 18:01
- Świat się zmienia, my się zmieniamy i mamy nadzieję, że społeczeństwo też. Chcemy pokazać, że stereotypy o dziewczynie na wózku, jako niewykształconej, nieatrakcyjnej, nie posiadającej potomstwa, są już po prostu nieaktualne - powiedziała w Jedynce Katarzyna Wojtaszek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

I Wybory Miss Polski na wózku: Olga Fijałkowska Najpiękniejszą

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2013 07:00
- Każda z nas zasługuje na ten tytuł - powiedziała Olga Fijałkowska ze Starych Święcic odbierając tytuł Miss Polski na wózku. Pierwszemu w historii konkursowi patronowała radiowa Jedynka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Finalistki I Wyborów Miss Polski na Wózku: też nosimy szpilki

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2013 22:00
- Wózek jest tylko dodatkiem do duszy i do ciała. Nie chcemy, by niepełnosprawność kojarzyła się z litością - opowiadają piękne i silne kobiety, które wystartowały w pierwszych w Polsce wyborach miss na wózku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miss na wózku. Kalendarze, które przełamują stereotypy

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2013 17:51
Po I Wyborach Miss na Wózku, którym patronowała radiowa Jedynka, przyszedł czas na kolejną odważną inicjatywę Fundacji Jedyna Taka. Na 2014 dziewczyny poruszające się na wózkach przygotowały dwa wyjątkowe kalendarze.
rozwiń zwiń