Lato z Radiem na Drodze 66

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2014 17:45
Czwartego lipca, w rocznicę ogłoszenia Deklaracji niepodległości Stanów Zjednoczonych od Wielkiej Brytanii, Amerykanie obchodzą Święto Niepodległości. W tym roku będziemy je obchodzić razem z nimi.
Audio
Sklep z pamiątkami na drodze 66 w Santa Monica
Sklep z pamiątkami na drodze 66 w Santa MonicaFoto: Mateusz Kudła/Wikipedia

Gościem audycji "Lato z Radiem" będzie m.in. dziennikarka Dorota Warakomska, autorka książki "Droga 66". Ta wybudowana w latach 20. XX wieku transkontynentalna szosa przechodzi przez osiem stanów i trzy strefy czasowe. Uznawana jest za jedną z większych atrakcji turystycznych w Stanach Zjednoczonych. Stała się m.in. tematem piosenki "Get Your Kicks on Route Sixty Six", którą śpiewali m.in. Nat King Cole , Rolling Stones i Depeche Mode .

O swojej karierze w Stanach Zjednoczonych opowiedzą nam również Krzysztof Krawczyk, który wyemigrował do USA na początku lat 80. XX wieku - zarabiał tam m.in. kryjąc papą dachy - oraz muzycy zespołu Happy End, którzy po wylansowaniu swojego wielkiego przeboju pt. "Jak się masz, kochanie?" również wyjechali za ocean.

W piątkowej audycji spotkamy się też z zawodnikami drużyny Warsaw Eagles, pierwszego w Polsce klub futbolu amerykańskiego, a dziennikarka radiowej jedynki Nina Karczmarewicz opowie nam o blisko 10-milionowej Polonii w USA.

Na audycję "Lato z Radiem" w piątek 4 lipca zaprasza Roman Czejarek.

"Lato z Radiem" na antenie Jedynki od poniedziałku do soboty między 9.00 a 13.00 oraz w niedziele od 10.00 do 13.00. Zapraszamy!

tj/asz

Czytaj także

Droga 66 - symbol amerykańskiej wolności

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2021 05:35
"Droga 66 jak magnes przyciąga niebanalne i nietuzinkowe osobowości. I wyzwala w tych ludziach niesamowite pomysły, a także energię do ich zrealizowania" - pisała dziennikarka Dorota Warakomska, autorka książki "Route 66".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Krawczyk bohaterem cyklu "Bez Tajemnic"

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2014 17:00
Artysta opowiedział w radiowej Jedynce m.in. o piosenkach: "To co dał nam świat" i "Pamiętam ciebie z tamtych lat".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pół wieku człowieku" - Krzysztof Krawczyk z dystansem o swojej karierze

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2014 20:50
- Ta płyta w różny sposób opowiada o ostatnich 50 latach, które spędziłem na scenie. Obok utworu reggae jest tu więc np. utwór romantyczny albo taki, który opowiada o talencie kulinarnym mojej żony - mówił w radiowej Jedynce Krzysztof Krawczyk.
rozwiń zwiń