"Lato z Radiem" 2014: gorący weekend w Wałczu i Stegnie

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2014 14:07
W miniony weekend "Lato z Radiem" zagościło w Wałczu i Stegnie. Publiczność rozgrzał nie tylko upał, ale przede wszystkim rewelacyjne występy zespołów Kombi Łosowski, Afromental, Blue Café oraz gwiazdy obydwu wieczorów - świętującej przyznanie złotej płyty grupy Perfect.
Blue Cafe podczas koncertu w Stegnie
Blue Cafe podczas koncertu w StegnieFoto: Redakcja Lata z Radiem

W sobotę 26 lipca na stadionie miejskim w Wałczu publiczność bawiła się podczas koncertów Kombi Łosowskiego, Perfectu oraz Afromentalu, którego członkowie, zgodnie z zapowiedzią, zrzucili na miasto prawdziwą"energetyczno-muzyczną bombę". Ich występ do tego stopnia zachwycił uczestników imprezy, że najnowsza płyta zespołu bardzo szybko zniknęła ze słynnego, towarzyszącego trasie "Sklepiku u Zdzisia".
Dzień później "Lato z Radiem" przeniosło się do nadmorskiej Stegny, gdzie na scenie ustawionej na placu przy ul. Jagiełły pojawili się Kombi Łosowski oraz Blue Café. Gwiazdą wieczoru – podobnie jak dzień wcześniej w Wałczu – była grupa Perfect. Chwilę przed występem weterani polskiego rocka zostali uhonorowani złotą płytą za swój ostatni album "DaDaDam", wydany przez Polskie Radio. Wręczając nagrodę, zastępca dyrektora Radiowej Jedynki Sławomir Assendi przypomniał, że płyta zyskała status złotej w niecałe dwa tygodnie. Po uroczystości, niesiony energią publiczności Perfect zagrał niezapomniany koncert, a po występie członkowie grupy przez długi czas podpisywali najnowszy krążek i rozdawali fanom autografy.

/ W obu miejscowościach na słuchaczy w studiu plenerowym czekali, jak co weekend, Karolina Rożej i Roman Czejarek. Koncerty poprowadził Bogdan Sawicki, a do krainy prawdziwej magii publiczność przeniosła się dzięki pokazom iluzjonisty Macieja Pola.

Koncert Kombi Łosowski w Przysusze >>> Zobacz, jak grali
Pierwszy Program Polskiego Radia zaprasza również do codziennego słuchania audycji "Lato z Radiem" - od poniedziałku do soboty w godz. 9.00-13.00 oraz dodatkowo w niedziele w paśmie 10.00-13.00. Słuchaczom polecamy nowe cykle: "Lato z Radiem Extra" oraz "Lato z Radiem Pod Gwiazdami" . Pierwszy z nich to interaktywny program z dużą dawką muzyki, nadawany od 16.00 do 23.00 w soboty i niedziele, który prowadzą Maria Szabłowska i Zbigniew Krajewski oraz  Małgorzata Kościelniak .
Radiowa Jedynka zaprasza również na specjalną stronę internetową latozradiem.pl, poświęconą tegorocznej audycji i trasie koncertowej. Nowoczesny multimedialny serwis umożliwia zapoznanie się z "Latem z Radiem" 2014 od A do Z - internauci znajdą w nim m.in. wszystkie szczegóły dotyczące koncertów, artystów, audycji, zespołu redakcyjnego "Lata z Radiem", konkursów i wiele innych ciekawostek. W wakacyjne soboty i niedziele, dzięki transmisji wideo na stronie, każdy będzie mógł zobaczyć występy gwiazd "Lata z Radiem". Obszerne relacje z tych wydarzeń - w postaci galerii zdjęć i filmów - również zostaną zamieszczone w serwisie.
Dodatkowo pod linkiem http://youtu.be/Q17VTYPpuWQ można znaleźć medley płyty "Lato z Radiem 2014", która zawiera utwory największych gwiazd polskiej estrady, takich jak: Perfect, Maryla Rodowicz, Enej, Lady Pank, Ania Wyszkoni, De Mono, Blue Café, Brathanki, Singin’ Birds, Patrycja Markowska, Agnieszka Chylińska, Bracia, Zakopower, Wilki, Golec uOrkiestra, Formacja Nieżywych Schabuff.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak