Singin' Birds zdradzają swoje tajemnice

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2014 11:01
"Stare nowości i nowe starocie” - tak o swojej muzyce mówią członkowie tego zespołu. O tym, jak doszło do powstania Singin' Birds i dlaczego swoją muzyczną drogę związali właśnie z rytmami z połowy ubiegłego wieku opowiedzą w Jedynkowym cyklu "Weekend z gwiazdą".
Joanna Czarkowska, Dominika Dulny i Dominika Kasprzycka-Gałczyńska
Joanna Czarkowska, Dominika Dulny i Dominika Kasprzycka-GałczyńskaFoto: T.Jaremczak/PR

Pozytywny przekaz jest tym, co Singin' Birds lubią najbardziej. Trzy rozśpiewane dziewczyny i trzej towarzyszący im muzycy przenoszą słuchaczy w czasy złotej ery swingu, odwołując się do najlepszych, amerykańskich tradycji. Innym razem nawiązują do szalonych lat 50. i 60., gdy na parkietach królował rock-and-roll. Dają nowe życie perełkom muzycznym, które dawno odeszły już do lamusa, jak i dodają nutkę czarno-białego smaku do najnowszych hitów. Na warsztat Ptaszków trafił m.in. przebój Edyty Bartosiewicz "Zegar", "Sing Sing" Maryli Rodowicz oraz "Na językach" Kayah.

A zaczęło się od "Moves Like Jagger" - Singin' Birds o debiutanckim krążku >>>

W sobotę 2 sierpnia Dominika Dulny, Dominika Kasprzycka-Gałczyńska i Joanna Czarkowska rządzić będą na antenie Jedynki. Nie tylko wystąpią na naszej scenie w Turku , ale także opowiedzą o swojej pracy w cyklu "Bez tajemnic" .

Odwiedź kanał muzyczny Polskiego Radia na YouTube >>>

Wywiad Zbigniewa Krajewskiego z muzykami Singin' Birds emitować będziemy we fragmentach, co godzinę od 16.30 do 23.00. Zapraszamy do słuchania!

(asz)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Krzywy - od ulicznej kapeli do orkiestry symfonicznej

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2014 14:00
Jak to się stało, że chłopiec grający na mandolinie zaczął śpiewać reggae, a dla De Mono zrezygnował z pomysłu podbicia Australii? O swojej muzycznej drodze Andrzej Krzywy opowiedział w Jedynkowym cyklu "Bez tajemnic".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gawliński, stan wojenny i wampir w Operze

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2014 18:50
- Po rozpadzie zespołu Gniew część z nas postanowiła nie rezygnować z muzyki. Zafascynowani filmem Romana Polańskiego powołaliśmy skład Nieustraszeni Łowcy Wampirów - o swojej muzycznej drodze opowiadał w Jedynce Robert Gawliński, wokalista Wilków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Afromental: nie jesteśmy zespołem, którego koncerty się tylko ogląda

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2014 22:15
- Gramy koncerty w taki sposób, że wymieniamy się energią z publicznością. Bawimy się i lubimy zachęcać do uczestniczenia w tej zabawie razem z nami - mówił w Jedynce Wojtek "Łozo" Łozowski, wokalista zespołu Afromental.
rozwiń zwiń