Piątek ze Stanisławem Bareją

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2014 06:00
"Zmiennicy", "Alternatywy 4", "Nie ma róży bez ognia", "Poszukiwany, poszukiwana", "Małżeństwo z rozsądku", "Żona dla Australijczyka" - filmy i seriale w jego reżyserii do dziś wywołują salwy śmiechu. I zmuszają do zastanowienia
Reżyser Stanisław Bareja. 1976
Reżyser Stanisław Bareja. 1976 Foto: PAP/Witold Rozmysłowicz

W studiu "Lata z Radiem" odwiedzi nas Maciej Łuczak, autor książki "Miś – czyli świat według Barei".

Spotkamy się także z aktorkami, które w filmach i serialach Stanisława Barei zagrały - Ewą Ziętek, Bożeną Dykiel i Zofią Czerwińską. Dlaczego reżyser i scenarzysta występował występował w mniejszych rolach we własnych filmach? Jaka atmosfera panowała na planie "Misia"? Czy "Alternatywy 4" to serial kultowy i dlaczego w "Brunecie wieczorową porą" Roman zadzwonił do Joli?

O twórczości i osobowości Stanisława Barei rozmawiać będziemy w audycji "Lato z Radiem" w piątek 8 sierpnia w godz. 9.00-13.00. Zapraszamy!

(asz)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Stanisław Tym: "Miś" to jest film o kłamstwie

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2020 05:50
- Wiesz, co robi ten miś? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest miś na skalę naszych możliwości – mówił bohater kultowego filmu Stanisława Barei.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zofia Czerwińska o przyjaźni ze Stanisławem Tymem: 40 lat prycza w pryczę

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2013 15:49
- Hanka Bielicka mówiła, że jest coś takiego jak późna kariera. To trochę mnie dotyczy. Zauważono mnie w tak zwanej jesieni życia, która w tej chwili mocno przechodzi już w zimę. Dopiero co skończyłam 80 lat - mówiła w Jedynce Zofia Czerwińska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dykiel o pracy na planie "Alternatywy 4": przy Barei dostawaliśmy skrzydeł

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2013 18:30
- Staszek bardzo się cieszył z każdej nowości, którą wymyślali aktorzy, pękał ze śmiechu. Gdy widziałam jak trzęsie mu się brzuch myślałam "coś jeszcze wymyślę, coś przywalę" - o tym jak powstawał serial aktorka opowiadała słuchaczom radiowej Jedynki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Alternatywy 4" znów na naszych ekranach. Bez cenzury

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2013 18:40
Na prośbę jednego ze słuchaczy słuchacz Janusz Weiss prześledził losy reprodukcji obrazu Jana Matejki "Bitwa pod Grunwaldem" wykorzystanej w serialu "Alternatywy 4". Sprawa wyjaśniła się dość szybko, a przy okazji dowiedzieliśmy się, że serial już wkrótce zyska drugie życie.
rozwiń zwiń