Prowokator Tymon Tymański

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2014 03:54
Gościem audycji "Muzyka nocą" będzie jeden najbardziej bezkompromisowych polskich muzyków - Tymon Tymański.
Tymon Tymański
Tymon TymańskiFoto: PAP/Archiwum/Rafał Guz

Tymon Tymański uważa, że czasy w których żyjemy wymagają brutalnych środków wyrazu. Prowokuje ludzi i sprawdza ich czujność. Ostatnio, razem z reżyserem Grzegorzem Jankowskim, zakończył pracę nad filmem "Polskie gówno".

Tymański jest pomysłodawcą i autorem scenariusza. Opowiada w nim fikcyjną historię zespołu planującego wydać swoją pierwszą płytę - film będzie satyrą na polski przemysł muzyczny. Premierę "Polskiego gówna" zaplanowano na wrzesień, podczas 39. Festiwalu Filmowego w Gdyni.

Na spotkanie z Tymonem Tymańskim w piątek 22 sierpnia po północy zaprasza Kamil Wicik z Polskiego Radia Gdańsk. Audycję "Muzyka nocą" poprowadzi Maciej Szajkowski.

"Muzyka nocą" na antenie Jedynki od poniedziałku do soboty w godz. 00.00 - 03.00.

tj, pg

Czytaj także

Bodo Kox: zawsze pociągali mnie outsiderzy

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2014 16:00
- Nie czuję się świetnie w rzeczywistości, często mam ochotę zapaść się pod ziemię, albo zniknąć, czasami świat mnie przeraża. Dlatego zawsze mnie pociągali dziwni bohaterowie - powiedział w radiowej Jedynce reżyser. Bodo Kox otrzymał nagrodę Orły w kategorii "Odkrycie roku".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maciej Marczewski o filmie "Gry": od Iredyńskiego zapożyczyłem tylko formę

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2014 04:00
- Moją kreacją jest to, jak układa się wyimaginowane życie zamkniętej w windzie pary - powiedział w radiowej Jedynce reżyser, którego film zakwalifikował się do konkursu głównego Palm Springs International ShortFest - jednego z najważniejszych festiwali filmów krótkometrażowych na świecie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Filmowy porucznik Borewicz: 07 to synonim MO, a nie Bonda

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2014 14:04
- Bylibyśmy z reżyserem Krzysztofem Szmagierem skończonymi idiotami, gdybyśmy w tamtych czasach, w tamtej siermiężnej rzeczywistości ścigali się z agentem Jej Królewskiej Mości - powiedział w Jedynce aktor i dziennikarz Bronisław Cieślak, odtwórca głównej roli w serialu "07 zgłoś się".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Piłkarski poker 2" w kinach? Janusz Zaorski: byłoby o czym opowiadać

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2014 12:00
- Tam, gdzie są wielkie pieniądze muszą być przekręty, a w piłce nożnej ich nie brakuje - powiedział w radiowej Jedynce reżyser. Twórca klasycznej polskiej komedii pt. "Piłkarski poker”, której akcja rozgrywa się w środowisku piłkarskim nie wykluczył, że powstanie jej kontynuacja.
rozwiń zwiń