Obywatel Jerzy Stuhr

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2014 15:00
W "Magazynie bardzo filmowym" aktor i reżyser opowie o swojej najnowszej komedii pt. "Obywatel".
Jerzy Stuhr
Jerzy StuhrFoto: W. Kusiński/PR

Jej bohaterem jest Jan Bratek, człowiek uwikłany w ostatnie 50 lat historii Polski. Dlatego w filmie zobaczymy m.in. wydarzenia z Marca '68, stan wojenny, wybory 1989 roku i życie w wolnej Polsce.
Jana Bratka, w różnym wieku, odtwarzają Maciej i Jerzy Stuhrowie. Kinową premierę filmu "Obywatel" zaplanowano na listopad 2014 roku.

W tonacji kina >>> słuchaj na moje.polskieradio.pl

Jak zwykle w piątkowy wieczór przedstawimy też premiery tygodnia, m.in. filmy "Blue ruin”, "Magia w blasku księżyca", "Dawca pamięci" i Wyjątki z dekalogu”.
Na "Magazyn Bardzo Filmowy" w piątek 22 sierpnia po godz. 20.00 zaprasza Anna Stempniak.
tj, pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bodo Kox: zawsze pociągali mnie outsiderzy

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2014 16:00
- Nie czuję się świetnie w rzeczywistości, często mam ochotę zapaść się pod ziemię, albo zniknąć, czasami świat mnie przeraża. Dlatego zawsze mnie pociągali dziwni bohaterowie - powiedział w radiowej Jedynce reżyser. Bodo Kox otrzymał nagrodę Orły w kategorii "Odkrycie roku".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Juliusz Machulski: dobra sztuka teatralna jest lepsza od filmu

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2014 08:00
- Najlepszy teatr, który się przeżywa z żywym aktorem, zostawia we mnie więcej niż bardzo dobry film - powiedział w radiowej Jedynce reżyser. Twórca kinowych hitów: "Vabank", "Seksmisja", "Killer" czy "Vinci", wraca po latach do Lublina, by wyreżyserować swoją sztukę pt. "Machia".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maciej Marczewski o filmie "Gry": od Iredyńskiego zapożyczyłem tylko formę

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2014 04:00
- Moją kreacją jest to, jak układa się wyimaginowane życie zamkniętej w windzie pary - powiedział w radiowej Jedynce reżyser, którego film zakwalifikował się do konkursu głównego Palm Springs International ShortFest - jednego z najważniejszych festiwali filmów krótkometrażowych na świecie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Filmowy porucznik Borewicz: 07 to synonim MO, a nie Bonda

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2014 14:04
- Bylibyśmy z reżyserem Krzysztofem Szmagierem skończonymi idiotami, gdybyśmy w tamtych czasach, w tamtej siermiężnej rzeczywistości ścigali się z agentem Jej Królewskiej Mości - powiedział w Jedynce aktor i dziennikarz Bronisław Cieślak, odtwórca głównej roli w serialu "07 zgłoś się".
rozwiń zwiń