Książki dzieciństwa Grażyny Torbickiej

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2014 12:00
"Niedziela z radiową Jedynką" to podróż do świata literackich i muzycznych wspomnień.
Grażyna Torbicka, dyrektor artystyczna Festiwalu Dwa Brzegi
Grażyna Torbicka, dyrektor artystyczna Festiwalu Dwa Brzegi Foto: dzieki uprzejmości Festiwal Dwa Brzegi

31 sierpnia Janusz Weiss zapyta Grażynę Torbicką o tytuły, które pozostawiły trwały ślad w jej pamięci, a być może nawet zmieniły życie. Na spotkanie z cyklu "Ene, due, like, fake" zapraszamy punktualnie o 15.14.

Ale piękno języka polskiego będzie w polu naszych zainteresowań od początku "Niedzieli z radiową Jedynką". O godzinie 13.14 usłyszymy co dzieje się "W Jezioranach". A o 14.20 zaprosimy do udziału w audycji Małgorzaty Tułowieckiej "Poradnik językowy". Czynny będzie numer telefonu (22) 645 22 66. Na pytania słuchaczy będzie odpowiadała językoznawca dr Agata Hącia.

Kanały edukacyjne na moje.polskieradio.pl - słuchaj i ucz się z nami >>

Potem redaktor Adam Halber opowie o "Piosence spod welonu” Ireny Jarockiej.  Całość dopełni muzyka wybrana przez Pawła Sztompke, gospodarza "Niedzieli z radiową Jedynką". Zapraszamy do słuchania od 13.00 do 16.00.

(asz)


Czytaj także

Andrzej Mleczko: smutne historie? To nie na moje zdrowie

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2013 18:30
W dzieciństwie czytając wielokrotnie ulubione książki omijał fragmenty, w których ginął bohater. - Jestem za delikatny na takie sprawy, zbyt wrażliwy. Do dziś mi to zostało i odmawiam, gdy żona ciągnie mnie na film, który się źle kończy. Uważam, że sztuka nie powinna nadmiernie człowieka maltretować - powiedział w Jedynce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Komorowska o książkach swojego dzieciństwa

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2014 15:38
W audycji "Ene, due, like, fake… o książkach naszego dzieciństwa" Janusz Weiss porozmawia z Pierwszą Damą RP o niezapomnianych lekturach z jej młodości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chyra, Młynarska, Nojszewska - we Francji zakochani

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2014 12:55
Paulina Młynarska i Andrzej Chyra występują w Jedynce w podwójnej roli - czytają w fragmenty książki "Klucz francuski", na której kartach także występują.
rozwiń zwiń