Bronisław Komorowski w Bundestagu. Transmisja w radiowej Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2014 15:00
Na specjalną audycję poświęconą wystąpieniu prezydenta Bronisława Komorowskiego w niemieckim parlamencie zaprasza redakcja publicystyki radiowej Jedynki.
Bronisław Komorowski będzie pierwszym prezydentem Polski, który zabierze głos w Bundestagu
Bronisław Ko­mo­row­ski będzie pierw­szym pre­zy­den­tem Pol­ski, który za­bie­rze głos w Bun­de­sta­gu Foto: PAP/Jacek Turczyk

Bronisław Ko­mo­row­ski będzie pierw­szym pre­zy­den­tem Pol­ski, który za­bie­rze głos na forum Bun­de­sta­gu. Wcze­śniej w nie­miec­kim par­la­men­cie wy­stę­po­wa­li pol­scy mi­ni­stro­wie spraw za­gra­nicz­nych - Wła­dy­sław Bar­to­szew­ski w 1995 roku i Bro­ni­sław Ge­re­mek w 2002 roku.

SERWIS SPECJALNY: II WOJNA ŚWIATOWA >>>

W środę Bronisław Komorowski będzie uczestniczył w nadzwyczajnym posiedzeniu Bundestagu z okazji 75. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Wezmą w nim też udział m.in. prezydent Niemiec Joachim Gauck, kanclerz Angela Merkel i przewodniczący Bundesratu Stephan Weil.

Transmisję z tego wydarzenia przeprowadzi radiowa Jedynka. Zapraszamy w środę 10 września w godz. 9.00-10.00.

tj/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

75. rocznica wybuchu II wojny światowej. Pojednanie jeszcze się nie dokonało

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2014 13:28
- Proces zaczął się kilkadziesiąt lat temu, ale nie został dokończony. Co jakiś czas wybuchają polsko-niemieckie spory o historię. W niemieckich mediach pojawiają się np. filmy, które oburzają Polaków - mówił w radiowej Jedynce prof. Paweł Machcewicz dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent: nadal potrzeba wysiłku na rzecz pojednania i integracji

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2014 21:38
- Nadal potrzebna jest odwaga i determinacja w przeciwstawianiu się tym, którzy grożą ładowi międzynarodowemu, pokojowi i wolności - powiedział Bronisław Komorowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

”Zbyt ostro o Rosji”. Krytykują prezydenta Niemiec

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2014 17:17
W Niemczech nie milknie dyskusja wokół wystąpienia prezydenta Joachima Gaucka na Westerplatte z okazji 75. rocznicy wybuchu II wojny światowej, którego treść część polityków i publicystów uznała za nazbyt krytyczną wobec Rosji. Zarzuca mu się jednostronność.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komorowski w Bundestagu. Merkel: to wzruszające

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2014 13:46
To wzruszające - tak kanclerz Niemiec Angela Merkel mówi o zaplanowanym na środę wystąpieniu prezydenta Bronisława Komorowskiego w niemieckim Bundestagu.
rozwiń zwiń