Jaki skład rządu Ewy Kopacz?

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2014 07:35
Politycy Platformy Obywatelskiej zapewniają, że żadnych ustaleń dotyczących obsady nowego rządu nie ma. W mediach jednak aż huczy od spekulacji na ten temat.
Ewa Kopacz zastąpi Donalda Tuska na stanowisku premiera
Ewa Kopacz zastąpi Donalda Tuska na stanowisku premieraFoto: PAP/Tomasz Gzell

Pojawiły się jednak informacje, że następcą Kopacz na stanowisku marszałka Sejmu ma zostać Cezary Grabarczyk. Poseł PO mógłby również w przyszłym rządzie objąć teki: wicepremiera i szefa połączonego na nowo resortu spraw wewnętrznych i administracji.

Niewykluczone jednak, że Grabarczyk zostanie nowym ministrem sprawiedliwości, a obecny szef tego resortu Marek Biernacki przejdzie do MSW. Oznaczałoby to dymisję Bartłomieja Sienkiewicza. Stanowisko szefa polskiej dyplomacji miałby stracić Radosław Sikorski - wymienia się go jako kandydata na marszałka Sejmu. Natomiast z ministerstwem zdrowia ma się pożegnać Bartosz Arłukowicz.

Stanowiska w rządzie mają natomiast zachować przedstawiciele PSL: minister gospodarki i wicepremier Janusz Piechociński, minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz oraz rolnictwa Marek Sawicki.

O możliwy skład rządu Ewy Kopacz zapytamy o to wiceprezesa PSL Stanisława Żelichowskiego, który będzie gościem "Sygnałów dnia" w czwartek 11 września o godz. 7.15.

"Sygnały dnia" na antenie Jedynki od poniedziałku do soboty między godz. 6.00 a 9.00. Zapraszamy!

tj/ag

Czytaj także

Kancelaria prezydenta: kandydatem koalicji na premiera jest Ewa Kopacz

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2014 15:47
W poniedziałek przed południem w Belwederze odbyło się spotkanie prezydenta Bronisława Komorowskiego z wicepremierem, szefem PSL, Januszem Piechocińskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stara koalicja. Nowy premier. Decyzje jeszcze w tym tygodniu

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2014 23:59
Ewa Kopacz zastąpi Donalda Tuska w fotelu szefa rządu. Tego chce sejmowa większość. Wieczorem w Kancelarii Premiera doszło do spotkania liderów PO i PSL.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sondaż: Polacy nie wierzą w Ewę Kopacz. Będzie gorsza od Tuska

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2014 10:57
Więcej Polaków pozytywnie ocenia działalność Donalda Tuska jako premiera, niż spodziewa się dobrych rządów Ewy Kopacz - wynika z sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej".
rozwiń zwiń