Na wakacje do Tajlandii

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2014 09:00
Malownicze wybrzeże, rajskie plaże, świetna kuchnia i buddyjskie świątynie. Z tym kojarzy się Tajlandia.
Tajlandia słynie z rajskich plaży
Tajlandia słynie z rajskich plażyFoto: GlowImages/EastNews

W czwartkowej audycji "Lato z Radiem" wybierzemy się w podróż do tego kraju. Naszymi przewodnikami będą  dziennikarze Marta Urbaniak i Tomasz Sajewicz, którzy opowiedzą o tajlandzkich wyspach oraz o najciekawszych miejscach w Bangkoku.

Dzięki Markowi Pawłowskiego zanurzymy się w Mekongu i rzece Kwai. Zwiedzimy też targ wodny w Damnoen Saduak i Świątynię Szmaragdowego Buddy.

/ Swoje wrażenia z samotnej podróży na rowerze dookoła Tajlandii przedstawi Ewa Szymkowska-Nowak, a Maciej Klimowicz, który pracuje w "Phuket Gazette", największym lokalnym anglojęzycznym tygodniku, opowie o codziennym życiu Tajów.

Na "Lato z Radiem" w czwartek 11 września w godz. 10.00 - 13.00 zaprasza Roman Czejarek.

tj/mc

Czytaj także

Kraina ABBY, śledzia w czekoladzie i mrocznych kryminałów. Poznaj Szwecję!

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2014 19:00
Szwecja to kraj kontrastów. Pochodzą stąd najbardziej lubiane bajki, ale też pełne okrucieństwa powieści kryminalne. Mieszkańcy są spokojni, opanowani i małomówni, ale to w tym kraju powstaje muzyka porywająca do spontanicznego tańca. To właśnie różne oblicza czynią Szwecję tak ciekawą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Świątynia Sweti Cchoweli, taniec kartuli, pierożki chinkali - Gruzja w pełnej krasie

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2014 12:00
- Dla Gruzinów obiekt, który ma mniej niż 500 lat nie jest zabytkiem. Wynika to z tego, że w tym niewielkim kraju, który odpowiada mniej więcej 1/4 terytorium Polski, jest mnóstwo zabytków znacznie starszych - mówił w radiowej Jedynce Krzysztof Dąbrowski z portalu Kaukaz.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Japonii dzieci grają Chopina, a dorośli czytają komiksy

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2014 13:19
Dla Europejczyka Japonia to kraj niezwykle zagadkowy i często trudny do zrozumienia. Jak wyjaśnili goście "Lata z Radiem", Japończycy są skrupulatni i bardzo pokorni, za to często brakuje im fantazji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Skarby, cuda natury i niezwykła kultura Inków pod słońcem Peru

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2014 14:48
W Peru jedna z najwspanialszych kultur rozkwitła na terenach, które wydają się niezdatne do życia. Choć kraj ten przeszedł wiele historycznych zawirowań, jego mieszkańcy zawsze są uśmiechnięci. Goście "Lata z Radiem" próbowali odkryć sekret peruwiańskiego optymizmu.
rozwiń zwiń