NATO kontra Państwo Islamskie?

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2014 07:34
Na szczycie Sojuszu Północnoatlantyckiego w walijskim Newport sekretarz stanu John Kerry wezwał dziewięć krajów sojuszniczych - Wielką Brytanię, Francję, Niemcy, Włochy, Polskę, Danię, Turcję, Kanadę i Australię - do udziału obok USA w koalicji przeciwko bojownikom Państwa Islamskiego
Iraccy żołnierze nie poradzą sobie bez międzynarodowej pomocy z bojownikami Państwa Islamskiego
Iraccy żołnierze nie poradzą sobie bez międzynarodowej pomocy z bojownikami Państwa Islamskiego Foto: PAP/EPA/MOHAMED MESSARA

Chodzi o pomoc militarną i finansową, m.in. udział w nalotach na pozycje islamistów na pograniczu Iraku i Syrii, dzielenie się danymi wywiadowczymi, dostawy broni i amunicji czy organizowanie szkoleń. Przynajmniej na razie w rejon walk nie mają być wysłane siły lądowe.

Czy w walce z Państwem Islamskim powstanie międzynarodowa koalicja na wzór tej, z drugiej wojny w Zatoce Perskiej? Czy powinny do niej przystąpić państwa arabskie? Zapytamy o to w "Sygnałach  dnia" byłego dowódcę GROM gen. Romana Polko. Początek rozmowy o godz. 8.15.

"Sygnały dnia" na antenie Jedynki od poniedziałku do soboty między godz. 6.00 a 9.00. Zapraszamy!

tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

NATO uderzy w islamistów? USA i Wielkiej Brytanii czynią o to zabiegi

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2014 10:40
Stany Zjednoczone i Wielka Brytania próbują namówić inne kraje należące do NATO do uderzenia w islamistów w Syrii i Iraku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komorowski: polski żołnierz nie pojedzie do Iraku

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2014 11:06
- Na razie Amerykanie rozważają różne opcje zaangażowania w Iraku, ale żadne decyzje nie zapadły. Nie ma natomiast oczekiwań co do tego, by nasi żołnierze udali się na "ponowną wojnę" - poinformował prezydent Bronisław Komorowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Walka z dżihadystami. Czy wywiady połączą swoje siły?

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2014 14:55
Izraelski minister obrony Mosze Ja'alon zaapelował do służb wywiadowczych krajów "wolnego świata" o współpracę w celu "powstrzymania i pokonania" dżihadystów z Państwa Islamskiego (IS).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Irak: polska ambasada została zamknięta, dyplomaci bezpieczni

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2014 15:27
Informację o zawieszeniu działalności placówki potwierdziło Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Ma to związek z pogarszającą się sytuacją w Bagdadzie i ofensywą dżihadystów z Państwa Islamskiego na północy Iraku.
rozwiń zwiń