Edyta Bartosiewicz wyda płytę w Polskim Radiu!

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2014 15:58
27 października ukaże się reedycja debiutanckiej płyty Edyty Bartosiewicz zatytułowana "Love & more…". Na podwójnym albumie wydanym przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia znajdziemy oryginalny materiał z 1992 roku oraz nagrania archiwalne i premierowe, w tym singiel "Nie zabijaj miłości", który miał premierę 15 września.
Edyta Bartosiewicz
Edyta BartosiewiczFoto: mat. promocyjne/Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Wydawnictwo "Love & more…" składać się będzie z płyt "Love" (pierwotnie wydanej w 1992 r.) i "More…". Reedycja mojego pierwszego solowego krążka jest wspaniałą okazją do zaprezentowania słuchaczom piosenek zupełnie nieznanych, wcześniej niepublikowanych, które dla mnie wciąż są ważne i dobrze się ich słucha, mimo upływu lat – mówi wokalistka, która po wielu latach milczenia wróciła w 2013 r. z albumem "Renovatio" i serią promujących go koncertów.

Edyta Bartosiewicz: chciałam wydać "Renovatio" wcześniej, ale byłam za słaba >>>

Bartosiewicz zdradza również, co znajdzie się na drugim, dodatkowym krążku: – Będą wykonania archiwalne, jak chociażby akustyczne "Have To Carry On" z popularnego w latach 90. telewizyjnego programu "Luz", czy też fragmenty koncertu z legendarnego klubu "Akwarium" – wyjaśnia artystka. Całość dopełnią znane numery: "Opowieść", "Niewinność" (wersja singlowa z 2002 roku), "Pomyśl o mnie" oraz nowy, nagrany w tym roku w Berlinie utwór "Nie zabijaj miłości", którego premiera odbyła się w poniedziałek, 15 września 2014. – Płyta "More" jest składanką, ale starałam się, by miała charakter spójnej całości – dodaje Edyta Bartosiewicz, która zaprasza wszystkich słuchaczy, żeby udali się z nią w 24-letnią, muzyczną podróż w czasie.

Nowego, promującego wydawnictwo "Love & more…" utworu "Nie zabijaj miłości" można posłuchać na kanale Agencji Muzycznej Polskiego Radia na platformie YouTube: youtu.be/1ZuNQ5svYMQ.

materiały promocyjne/pg

Czytaj także

Bartosiewicz: chciałam wydać "Renovatio" wcześniej, ale byłam za słaba

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2013 15:13
- Pierwszy sygnał był w 2002 roku po wydaniu singla "Niewinność". Myślałam, że zaraz pójdzie za tym cała płyta, tak jak do tej pory się to działo. Okazało się jednak, że musiało się to trochę zatrzymać w czasie - mówiła Edyta Bartosiewicz w weekendowym cyklu "Bez tajemnic".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Edyta Bartosiewicz: teledysk do "Italiano" ma zaskakiwać

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2013 17:12
- Piosenka jest trochę tęskna i melancholijna. Wspominam w niej jakiegoś mężczyznę. Obraz natomiast jest w zupełnej kontrze do tego. Bardzo mi się to podoba. Nie lubię rzeczy oczywistych - mówiła w Jedynce Edyta Bartosiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Edyta Bartosiewicz: najbardziej lubię śpiewać o miłości

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2014 19:29
- Czuję, że miłość zaczyna we mnie wibrować. Wcześniej była skryta, dziwna i porąbana. Na poprzednich płytach śpiewałam o niej w histeryczny sposób. Teraz jestem otwarta na coś bardzo dojrzałego - mówiła Edyta Bartosiewicz po zakończeniu walentynkowego koncertu w Trójce.
rozwiń zwiń