Cztery pory roku okiem Tomka Sikory

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2014 08:15
Gościem pierwszego powakacyjnego wydania audycji "Cztery pory roku" będzie fotograf , który od ponad 30 lat wędruje z aparatem po świecie w poszukiwaniu tego co wyjątkowe.
Fragment fotografii Tomka Sikory z albumu Cztery pory roku
Fragment fotografii Tomka Sikory z albumu "Cztery pory roku"Foto: Boni Libri/udostępnione w ramach patronatu

Album "Cztery pory roku", który ukazał się pod patronatem Radiowej Jedynki, to impresje na temat polskiego krajobrazu. Wysmakowane kolory oraz dobrane z ogromną wrażliwością tematy tworzą fascynującą panoramę czterech pór roku. Te zdjęcia to poruszające obrazy łączące malarstwo z fotografią. Pomysł stworzenia takiego cyklu powstał kilkanaście lat temu w Australii i wyrósł z tęsknoty za polska przyrodą, której artysta nadał w albumie wymiar uniwersalny.

O swojej pracy Tomek Sikora odpowie w najbardziej do tego odpowiednim miejscu - studiu "Czterech pór roku".

W naszej audycji powakacyjnie przywita się także psychoterapeuta rodzinny Andrzej Komorowski, z którym porozmawiamy o tym, jak łagodnie wrócić do codziennego trybu życia po wakacjach.

Koniec sezonu urlopowego to także czas, kiedy do kierowców, którzy wyjeżdżali za granicę i podróżowali po Polsce, zaczynają przychodzić pocztą mandaty i kary administracyjne. Co zrobić, gdy przychodzi do nas pismo w języku obcym, że powinniśmy uregulować mandat, bo złapał nas fotoradar. Wyrzucić pismo do kosza czy płacić? Czy może odwiedzić nas zagraniczny komornik? Na te pytania odpowie Łukasz Majchrzak z Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym.

Na "Cztery pory roku" we wtorek 23 września w godz. 9.00 – 12.00 zaprasza Roman Czejarek.

(asz)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak